Prostor pro kreativní nápady musí dýchat
3 mins read

Prostor pro kreativní nápady musí dýchat

Potřebovali jsme v naší firmě novou zasedací místnost tak, aby byla funkční, ale abychom se v ní cítili dobře a mohli jsme hýřit kreativními nápady. Shodli jsme se, že chceme něco netradičního. Moderní pojetí, ale v klasickém stylu, ne nic studeného. Přizvali jsme si na pomoc designérku paní Pavlínu Lipkovou, která pracuje pro firmu ORIGINE INTERIER DESIGN, realizace a návrh interiérů Brno.

Prostory, ve kterých se zasedací místnost nachází, jsou dostatečně velké, a tak nebyla paní designérka příliš limitovaná a mohla vesele tvořit.

Podlaha v místnosti zůstala v tmavě hnědé barvě v dekoru dřevěné podlahy, tu jsme měnit nechtěli. Chtěli jsme prostor koncipovat tak, aby do něj podlaha zapadala, to bylo pro paní Lipkovou jediné omezení, jinak měla volnou ruku.

Na stěny místnosti zvolila designérka barevný odstín slonové kosti. Tato barva celý prostor krásně prosvětlila, ale zároveň zútulnila. Na stěnu, v čele místnosti, kde se nachází i promítací plátno, byla zvolena dekorační tapeta ve stejném odstínu, slonové kosti, ale s bílým ornamentem.

29251335 - interior of a room with conference table

Tím, že stěna není jednobarevná, ale ani vyloženě výrazná neodvádí pozornost a nebolí z ní oči. Dá vyniknout i plátnu, které se před ní nachází. Na obou stranách místnosti jsou velká okna se světlými, krémovými závěsy, které jsou příjemným a elegantním prvkem a celý prostor taktéž zútulňují.

Ornament, který zdobí tapetu na hlavní stěně místnosti, se opakuje na čalounění židlí. Židle jsou vyrobeny ze světlého dřeva a jejich tvar, vzor čalounění a tapety připomíná barokní styl v novodobém pojetí. Půlkulatý stůl se může zdát v zasedací místnosti naprosto běžnou záležitostí, ale v této variantě, se světlou deskou, vypadá skvěle a jeho tvar v prostorné místnosti krásně vynikne.

27577025 - conference room with round table and projector

Lustry na stropě jsou starožitného vzhledu. Jsou vyrobeny z černého kovu a bílého, mléčného skla. Na stěnách se nachází několik lampiček ve stejném designu. V kontrastu s těmito starožitnými lustry a lampičkami je hlavní světlo, uprostřed místnosti, které je jednou z dominant a je vyrobeno z lesklého, stříbrného materiálu.

Realizace se paní Pavlíně Lipkové velmi zdařila, byla přesně podle našich představ. Prostor je světlý a vzdušný, ale útulný a stylový zároveň. Není to tradiční pojetí zasedací místnosti a my jsme velmi spokojeni a paní designérku vřele doporučujeme.