První inteligentní vodítko na světě – to musíte mít!
2 mins read

První inteligentní vodítko na světě – to musíte mít!

Ponořme se na chvíli do nádherné představy, ve které se volně procházíte se svým psem, aniž by vám v rukou překáželo těžké vodítko, ale zároveň můžete pohyb svého mazlíčka ovládat jedním jediným pohybem ruky. Ne, nepřenesli jsme se do světa science-fiction, jen vám chceme představit revoluční vodítko lishinu, první svého druhu na světě.

Chytré vodítko lishinu jednoduše vůbec nemusíte svírat v ruce. Koncept handsfree vodítka pro psy a kočky stojí na jednoduchém principu odolného pásku, který připnete na ruku a dále se chováte, jako kdyby žádné vodítko vůbec neexistovalo. Bezpečnostní systém vodítka se ale zároveň postará o bezpečnost vašeho psa, kterého můžete přivolat jednoduchým pohybem ruky. Ano, to všechno umí vodítko lishinu a nabízí ještě mnohem víc.

 

Vodítko připnuté k pasu vám ničí zdraví

Pokusů o uvolnění rukou během běhu nebo vycházky se psem už proběhla celá řada. Mezi ty nejpovedenější se rozhodně řadí vodítka připnutá k pasu. Ty mají ale hned celou řadu nevýhod. Především nemůžete svého psího společníka rychle a jednoduše ovládat, takže hrozí například srážka s cyklistou nebo šlápnutí do střepů na chodníku. Navíc tah vyvíjený zvířetem vaše tělo podvědomě kompenzuje prohnutím do luku a vás tak bolí záda bez zjevné příčiny.

Vodítko lishinu stačí připnout na zápěstí (v případě potřeby i kamkoli jinam) a vyrazit. Univerzálně konstruovaný náramek padne na jakoukoliv ruku. Bezpečí pak zajišťuje vestavěná brzda ne nepodobná principu bezpečnostních pásů v automobilu. Stačí za ni trhnout prudkým pohybem ruky a vodítko se zablokuje a vydá charakteristický klikavý zvuk, který si pes brzy spojí se zákazovým povelem. Inovativní vodítko lishinu tak spojuje výhody volných rukou a výcvikové pomůcky v jednom, navíc uzavřené v atraktivní designu s barevnými vyměnitelnými kryty. To zkrátka musíte mít!