Školní batohy pro radost a zdravá záda dětí
2 mins read

Školní batohy pro radost a zdravá záda dětí

Jak vybírat školní aktovky a studentské batohy? Pokud by záleželo jenom na dětech, budou se řídit pouze atraktivním vzhledem ve znamení oblíbených pohádkových hrdinů či aktuálních módních trendů. Rodiče ale velmi dobře vědí, že kvalitní batoh by měl splňovat ještě další kritéria, aby bylo jeho nošení maximálně pohodlné.

 

Batoh do 1. třídy

Na co se zaměřit, když pořizujeme školní aktovku pro prvňáčka? V prvé řadě by nás měla zajímat anatomicky tvarovaná záda a nízká hmotnost. Zcela jednoznačně dbejte na kvalitní provedení, protože nízká hmotnost některých druhů batohů je vykoupena právě absencí důležitých prvků, jako jsou polstrované popruhy, 3D zádový systém, tvarově stálé dno a reflexní prvky. Značka, na niž se můžete spolehnout, je český výrobce STIL. Nabízí velice praktické sety, v nichž se kromě aktovky nacházejí penál, box na svačinu, peněženka, zástěra atd. ve stejném designu. Tyto cenově výhodné sady jsou k dostání i u školních batohů pro 2. stupeň.

 

Líbivé batohy, které se dobře nosí

Školní batohy STIL, jež naleznete v téměř každém papírnictví v sekci dárkového balení, ubrousků, blahopřání či párty programu, na zádech dětí perfektně sedí. Zejména u studentských batohů je třeba dbát na důmyslné vnější a vnitřní uspořádání, aby byl obsah batohu co nejlépe rozmístěn. Jelikož se studenti musí každý den nosit s velkou vahou učebnic, sešitů, notebooku apod., měly by být batohy co nejvíce odlehčené, opatřené hrudním pásem a nastavitelnými širokými polstrovanými popruhy. Výrobce STIL si je plně vědom toho, jak je pro dospívající vzhled důležitý. Proto v jeho sortimentu naleznete designové kousky, které jsou právě in. Tyto batohy pak děti mohou nosit nejen do školy, ale rovněž je rády používají díky pohodlnému celodennímu nošení i jako batohy městské.