Skvělou svatbu vykouzlí nový trend – ručně vyráběné skleněné dekorace
4 min. čtení

Skvělou svatbu vykouzlí nový trend – ručně vyráběné skleněné dekorace

Atmosféra každého okamžiku se ukrývá v nejmenších detailech, ne jinak je tomu i v případě svatby. I když celá událost je především o snoubencích a čekání na magické „ano“, je dobré při plánování myslet i na maličkosti dodávající dané chvíli tu pravou jedinečnost. V dnešní době je in svatbu co nejvíce personalizovat a předvést hostům osobitější styl novomanželů. Jak na to? Pomoci v dekorování mohou ručně vyráběné skleněné ozdoby z kvalitní dílny firmy GLASSOR, která letos připravila novou kolekci právě se svatební tématikou.

Ukázat se před svatebními hosty v co nejlepším světle si žádá alespoň malé množství plánování. K vytvoření unikátního prostředí poslouží i malé dekorace, které vašemu dni dodají jednotící prvek – stejné dekorace by se proto měly objevit při zdobení židlí na obřadu, slavobrány nebo stolů při hostině. Speciální kolekce od české firmy GLASSOR představuje nový svatební hit v podobě ručně zhotovených skleněných ozdob, které k sobě všechny ladí a tak nabízejí velké množství využití.

„Do letošní kolekce jsme zařadili krásné ozdoby z klasického čirého skla, které mají typologii průhlednou, ale také malovanou, další možností jsou dekorace v barvě slonové kosti s bílým a barevným zdobením. Všechny tyto varianty nabízíme nejen v typickém tvaru klasické koule, ale také jako srdce, ptáčky či rakety – každou z nich pak můžete díky očku bez jakýchkoliv problémů zavěsit, což vytváří krásný prostorový efekt,“ ukazuje svatební kolekci Kateřina Tichá, majitelka společnosti GLASSOR. Jestliže navíc chcete na místě podpořit romantickou a zároveň intimní atmosféru, je třeba zvolit správné osvětlení. Krásné a aktuálně teplé světlo vykouzlí svíčky, které můžete umístit klasicky na stoly do skleněných stojánků, ale také jedinečně zavěsit. K tomu jsou ze svatební kolekce přímo určeny kulaté skleněné ozdoby s menším bočním otvorem, kterým se do útrob umístí čajová svíčka. Několik takto zavěšených ozdob nad stoly při jídle nebo večerní afterparty dokáže vytvořit nezapomenutelný zážitek z celého dne.

I přestože to hlavní se odehrává na samotném obřadu, nezbytné je pak myslet i na recepci. Správně zvolené doplňky totiž mohou z prostého funkčního nábytku vytvořit tu pravou součást celkové dekorace, proto si vyhrajte i se zdobením židlí. Výzdoba stolu se pak považuje za tu nejpodstatnější, na kterou bude upírána značná pozornost. Nemusí však zahrnovat pouze květinovou výzdobu, buďte originální. Využít lze přírodní motivy, okvětní lístky nebo ptáčky s peříčky, kteří se dají připnout na ubrousky. Podceňovat se rozhodně nevyplácí ani zasedací pořádek, který při pečlivém naplánování podporuje zábavu a konverzaci mezi jednotlivými hosty na svatbě.

„Efektivním pomocníkem se stávají stojánky se jmenovkami, které současně poslouží jako krásný dekorativní prvek. Ty se budou skvěle doplňovat s ozdobami z té samé kolekce, ať už zavěšené na židlích, umístěné v průhledných mísách nebo v oblíbených candy barech,“ doplňuje Kateřina Tichá. Česká společnost GLASSOR se tak snaží udávat trendy nejen v kouzelném vánočním období, ale vytváří ručně vyráběné luxusní kolekce během celého roku. Na dotvoření té pravé svatební atmosféry se při focení podíleli společnosti Cavalier s vlastními pánskými obleky, klenotnictví 27 JEWELRY se svými snubními prsteny, firma Krispol zapůjčila na toto focení vázací motýlky, byl i dřevěný motýlek a svatební šaty propůjčil salon Vera Marsalli.