Spaní pro nejmenší jako z pohádky
3 mins read

Spaní pro nejmenší jako z pohádky

Dětské pokojíčky jsou pro naše děti útočištěm, prostorem pro hry i jejich královstvím. Snažíme se je v základu vybavit tak, aby s dětmi rostly a nemuseli jsme každého půl roku interiér předělávat, znovu malovat nebo vyměňovat nábytek. A tak hledáme řešení, jak svým ratolestem jejich prostor vyzdobit oblíbenými motivy a přitom mít možnost kdykoli udělat změnu.

S věkem dětí se liší také jejich zájmy a oblíbené pohádky a postavičky. Pokud má každé dítě svůj pokoj, je to pro nás jednodušší, ale když se v pokoji sejdou dvě dítka odlišného věku i zájmů, už musíme nad výzdobou a celkovým designem přemýšlet. Kromě obrázků, tradičních plyšáků a hraček můžeme jejich hrdiny dětem dopřát i na povlečení. Každý večer tak budou usínat se svým oblíbencem. Povlečení s motivem má navíc i „dospělácké“ výhody – kdykoli jej můžete převléct a vyměnit a navíc se stává i oblíbeným dárkem. Tak zvládnete zabít ony pověstné dvě mouchy jednou ranou, kdy darujete praktickou věc dítěti, z které ale bude mít obrovskou radost a bude pro něj opravdovým dárkem. Nabídka dětského povlečení je dnes velmi široká a tak není problém najít to pravé. Velmi oblíbené jsou Disney motivy, Bořek Stavitel, Medvídek Pú, auta a vláčky, princezny, Trollové, Hello Kitty, Ledové království i mnoha dětmi zbožňovaní dinosauři. Dětské povlečení je vyrobené z bavlny a často má praktické zapínání na zip. Do postele s oblíbeným motivem se budu děti těšit a klidně usínat.

Ti nejmenší si ještě své hrdiny často nevybrali a tak je volba na nás rodičích. Povlečení do postýlky pro nejmenší spáče má nejčastěji vzor zvířátek nebo pohádkových motivů, příjemné barvy a menší rozměry než standardní povlečení. Právě proto, aby se skvěle hodilo do postýlky na dětské peřinky  a naši nejmenší spali v pohodlí až do rána. Tradice nás svádí koupit povlečení pro holčičky do červené nebo růžové barvy a pro chlapečky do modré či zelené, ale vůbec se nemusíme při výběru omezovat jen pohlavím naší ratolesti, oranžová, hnědá nebo žlutá bude slušet oběma.

A co když vaše dítko povyroste, milovaný hrdina upadne v zapomnění a objeví se nějaký nový? Nic se neděje, povlečení vyměníte mnohem jednodušeji než kdybyste museli předělávat celý pokojíček. A co my víme, třeba se zapomenutý hrdina za pár týdnů zase stane tím nejoblíbenějším.