Šperky rozjasní podzimní i zimní outfit
2 mins read

Šperky rozjasní podzimní i zimní outfit

S příchodem podzimu začaly našim ulicím dominovat spíše tlumené barvy a stejné to bude i během zimy. Zelené, šedé nebo černé outfity ovšem může nádherně rozzářit správně zvolený šperk. Inspirujte se a zahoďte šeď chladných měsíců někam daleko!

Kombinujte podle barev

Nenechte se omezovat vysokou cenou šperků z drahých kovů a vsaďte raději na široké možnosti, které nabízí kvalitně zpracovaná bižuterie. Každý den může vaše pracovní i volnočasové oblečení vypadat úplně jinak!

Podle starých módních příruček se k šedé či černé hodí skoro cokoliv –  ale to platí jen o jejich základních odstínech. Dnešní móda je mnohem více hravá a hranice mezi jednotlivými barvami není zdaleka tak zřetelná, jako dříve. Zatímco na tmavě šedém tričku se bude dobře vyjímat zlatý i stříbrný náhrdelník, látka protkaná moderními lurexovými proužky by stříbrný řetízek spíše upozadila. U výrazných odstínů se snažte vsadit na kontrasty; tmavě zelená si bude dobře rozumět se silným zlatým řetízkem zatímco k tmavě modré se spíše hodí šperk stříbrný.

 Au Savana - 24-500x350

Kombinovat můžete bez obav i zlato a stříbro dohromady, stačí, aby byly ve stejném stylu. Jeden společný prvek (například stejně zabarvený kamínek nebo stejně tvarované obloučky u náramku a řetízku) dovolí kombinovat i jinak nesourodé kovy.

Bižuterie přeje odvážným kombinacím

Mít stejnou sadu šperků vyvedenou ve zlatě i stříbře není příliš obvyklé, brání tomu především vysoká cena obou ušlechtilých kovů. Pokud ošem nakupujete bižuterii, podobné rozmařilosti si dovolit můžete. Nemusíte se bát, že by vaše šperky vypadaly jako laciné šmuky. Luxusní bižuterie v kvalitním provedení, kterou od zlatých či stříbrných šperků nerozeznáte, je dnes mnohem dostupnější než dříve.

Běžná bižuterie se velmi brzy opotřebí, šperky od osvědčených prodejců ovšem vydrží mnohem déle. Jejich předností je silná pokovená vrstva i kvalitně provedené legování, vylepšující barvu i celkovou odolnost výrobku. Zpracováním i jemností detailu se taková bižuterie vyrovná šperkům z drahých kovů a to za mnohem dostupnější cenu. Elegantně vypadají i moderní šperky z chirurgické oceli.

 Aster-přívěsek-matová strana-500x350