Špičák před Vánoci hlásí parádní zimu, všechny sjezdovky a vleky má v provozu, dodělávají se zábavné prvky
2 min. čtení

Špičák před Vánoci hlásí parádní zimu, všechny sjezdovky a vleky má v provozu, dodělávají se zábavné prvky

Železná Ruda/Špičák 21. prosince 2017. Všechny sjezdovky včetně české nejprudší Šance jsou v provozu a leží na nich skoro 1 metr upraveného prachové sněhu. Tak ideální podmínky před nastávajícími Vánočními svátky na šumavském Ski&Bike Špičák nebyly od roku 2011.

„ Ještě makáme na snowparku (Lubák) a nové fun line (pozn.: zábavná lehká trať dráha na způsob skikrosu s klopenými zatáčkami a vlnami, na Spodní Šanci). Nejpozději 25.prosince je budou mít naši návštěvníci k dispozici taky, možná to stihneme i dříve,“ říká provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Provoz střediska o Vánocích zohlední jen nedělní Štědrý den, kdy se vleky zastaví ve 12,30 hodin. Přítomní lyžaři si v rodinné atmosféře jako každý rok tradičně popřejí a připijí na zdraví na vrcholu Špičáku u monumentu dřevěného kříže. Od 25.12 budou všechny vleky včetně lanovky opět v provozu od 8,30 do 16,00 hodin.

“ Počínaje Božím hodem vánočním (25.12.) až do 30.12. bude večerní lyžování na Spodní Šanci od 18,30 hodin každý den,“ dodává Kasík. Větší nápor lyžařů se tady očekává 2.svátek vánoční na Štěpána, kdy většinou lidí začínají přijíždět do hor na oslavy konce roku.

Pozn. SC/KS: K silvestrovskému programu (sjezd světlušek – 30.12 a pochodní 31.12.) vydáme info po Vánocích tzn. 27. nebo 28.12., díky a přejeme všem fajn Vánoce na pohodu.

Ski&Bike Špičák: 8,5 kilometrů sjezdovek, 88 % zasněžováno technickým sněhem. Celkem 5 hlavních: černá – Šance (nejprudší v ČR), červené – U Zalomeného, Slalomová, modré – Spodní Šance,Turistická, Freestyle Area – Lubák, dětský areál a hřiště pod hotelem Sirotek. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (2400 osob/hodina, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 osob/hodina. Pro běžkaře vlastní okruh a desítky kilometrů upravovaných tratí v okolí.

Společný skipas Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder.