Spinning: Nejrychlejší cesta k vysněné postavě!
3 min. čtení

Spinning: Nejrychlejší cesta k vysněné postavě!

Sálová cvičení jsou oblíbenou aktivitou mnoha lidí. Nabízí nepřeberné množství různých cvičení, ze kterých si vybere každý. Pokud se neradi učíte náročné pohybové kreace nebo se děsíte, že si nezapamatujete správně sestavy, vyzkoušejte spinning. Proč je tak účinný? A zvládne ho kdokoliv?

 

Pohodová „jízda“

Jízda na kole je skvělým způsobem, jak spálit přebytečné kalorie. Pokud však nebydlíte na horách a jezdíte jen po městě nebo převážně po rovině, hubnutí bude pomalejší. Navíc, na kole se nedá jezdit celý rok, protože při nepřízni počasí vás místo zhubnutých kilogramů může čekat spíše chřipka. Všechny tyto problémy však řeší spinning. Celá lekce trvá max hodinu a jediné co potřebujete, je dobrá obuv, sportovní oblečení a odhodlání. Nemusíte být vyložený sportovec, abyste celou hodinu zvládli. Svou jízdu si totiž můžete zcela přizpůsobit vašim možnostem a schopnostem. Instruktor vás seznámí s tím, jak si správně nastavit kolo a jak či kdy přidávat nebo ubírat zátěž. Celou lekci vás taky bude motivovat dynamická hudba. Když si s ní sladíte tempo, budete možná překvapení, co všechno dokážete. V žádném případě se však nepřepínejte, a to zejména v případě, že jde o vaši první lekci. Vždy pamatujte na to, kde jsou vaše hranice. Časem je samozřejmě budete posouvat, ale musí to jít postupně.

 

Kondice a hubnutí

Při spinningu se posilování soustředí zejména na spodní část těla. Pokud tedy dlouhodobě bojujete s větším zadečkem či stehny, jízdou na speciálně upraveném kole máte velkou šanci, že tyto partie vytvarujete dle svých představ. Velkou výhodou je také fakt, že toto cvičení nezatěžuje klouby. Průměrně za jednu hodinu spálíte až 600 kcal, což je v porovnání třeba s aerobikem asi 12x více. Pozadu nezůstává ani celková kondice. Díky střídání různých obtížností, které přesně simulují zátěž v terénu, vás už při skutečné jízdě na kole nic nepřekvapí.

 

Kam chodit cvičit

Spinningové vybavení není zrovna levnou záležitostí, proto není překvapením, že ne každé fitness centrum jím disponuje. Pokud však hledáte posilovnu v Brně, kde se spinningu můžete věnovat spolu s profesionálními instruktory, vyzkoušejte ZONE4YOU  (píšeme se vždy a výhradně KAPITÁLKAMI). Kromě tohoto cvičení je zde na výběr i mnoho jiných sálových lekcí. Po fyzické námaze si pak můžete odpočinout v moderní wellness zóně, která je součástí fitness centra.