Šumavský Ski&Bike Špičák od čtvrtka v provozu každý den
2 min. čtení

Šumavský Ski&Bike Špičák od čtvrtka v provozu každý den

Plzeň/Železná Ruda 14. června 2017. Po prvních čtyřech dnech dvou předchozích víkendů zahajuje sportovní areál Ski&Bike Špičák zítra ve čtvrtek 15. června každodenní provoz. Lanovka k rozhledně na vrchol Špičáku bude jezdit sedm dní v týdnu až do 17. září od 9 do 17 hodin, v pátek a sobotu ještě o hodinu déle. Provozní doba rozhledny (vstupné na ní se neplatí), která musí být kvůli ochraně zdejší přírody do poloviny června (a od poloviny září) oficiálně uzavřena, je od 9 do 18 hodin.

První dva víkendy kopírovala návštěvnost co do počtu návštěvníků loňský rok. “ První červnová neděle sice celá propršela, ale tento výkyv návštěvnosti vynahradily ostatní tři dny. Tradičně více bylo pěších turistů cca 70 procent, bikerů pak zbylých 30 procent,“ říká ke startu sezony provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Každý den je nyní možnost půjčit si kola – nejen na sjezd (downhill) a zkusit jednu ze sedmí tras bikeparku, ale na běžné ježdění po cyklostezkách, včetně elektrokol. Dětské hřiště před chatou Hanička nabízí mj. jízdu po nafukovacích duších (letní tubing). Dětská kola a odrážedla pro dětský minibikepark hned u lanovky se půjčují zdarma.

Vyrazit se samozřejmě už dá i po naučné stezce na jezera nebo na jakoukoli jinou trasu – středisko vytvořilo různé programy výletů pro rodiny s dětmi. Na webu Špičáku nebo v infocentrech na pokladnách získají lidé zdarma tipy včetně plánků cest na nejzajímavější výlety po okolí, ať už pěšky nebo na kole. Letní Gravity Academy pak zajišťuje výuku jízdy na sjezdovém (downhillovém) kole.

——————-

Základní ceny – jedna jízda na vrchol Špičáku 130,-Kč /dospělí, 60 Kč/dítě. Tam i zpět za 160 Kč dospělí a 70,-Kč dítě. V bikeparku přijde celodenní jízdenka dospělého bikera na 570 Kč, mládež (1997-99) a seniory (od ročníku 1951) na 470 Kč, děti (do ročníku 2009) pak na 240 Kč.