Domácím úklidem za štíhlejší linií do plavek

0

Je zde letní sezóna, teploty se rychle šplhají nahoru a slunce zve ke koupání. Ale podívejme se a přiznejme si na rovinu, kdo z nás má ideální parametry do plavek? Možná by to ještě něco malinko chtělo někde ubrat. Zhubnout například aktivním sportem? A co takhle – jak se říká – zabít dvě mouchy hned jednou ranou? Víte, že kila půjdou hned dolů i při tradičním uklízení?

Porovnávali jsme pro vás nejrůznější domácí práce a sportovní aktivity a možná budete překvapeni. Asi byste neřekli, že jednou hodinkou utírání prachu v domácnosti nebo leštění nábytku spotřebujete tolik kilokalorií jako hodinkou lehké jízdy na rotopedovém přístroji. Díky žehlení spálí vaše tělo takové množství nahromaděné energie, jako když byste si dali lehčí strečing, to znamená cca 140 – 175 kcal. Ještě o příčku výš je například vysávání. I když se může na první pohled zdát, že je to fyzicky snadnější práce, především s šikovnějším pomocníkem, jakým je třeba kompaktní vysavač Kärcher VC 2, který je neuvěřitelně tichý, maximálně výkonný, a díky promyšlenému systému třívrstvého čištění vzduchu zanechává čistější nejen podlahy, ale rovněž vzduch v místnosti, přesto spálíte vysáváním okolo 250 až 270 kcal, což představuje jednu hodinku aerobiku.

Rekordmany ve spotřebě kalorií je třeba drhnutí podlahy nebo vaší koupelny. Pořádné drhnutí koupelny, kdy se pustíte do dlaždiček i do úklidu sprchového koutu a umyvadla spálí za hodinu 330 kcal, což se dá srovnat jedné hodince plavání či basketbalu. Navíc pro vás máme senzační tip pro snadnější domácí úklid. Kompaktní parní čistič Kärcher SC 1 je senzační pro snadné a především rychlejší čištění bez chemie. Parou odstraníte až celých 99,99 % všech běžných bakterií ve vaší domácnosti. Spolehlivě zajistí dokonalou čistotu všech dlaždic v domácnosti, varné desky, digestoře i těch nejmenších spár a rohů. Ve chvíli odstraníte odolnější skvrny, vodní kámen i zaschlou mastnotu. Mytí oken je také jednou z fyzicky nejnáročnějších domácích činností, které známe. Možná právě pro tyto důvody nemyjeme okna tak často, jak by si opravdu zasloužila. Mytím oken spálíte dokonce až neuvěřitelných 290 kcal, což se dá přirovnat k takovému menšímu souboji v tradičním pinpongu. Navíc pomocí akustěrky Kärcher WV 5 vám mytí oken půjde snadněji od ruky.

Spotřeba kalorií/hodina/průměrná žena

Zalévání květin hadicí / pozvolná chůze – 120 – 160 kcal

Žehlení / lehký strečing– 140 – 180 kcal

Vaření / pomalejší chůze po rovině – 150 – 200 kcal

Utírání prachu / lehká jízda na rotopedu – 160 – 210 kcal

Vysávání / aerobik – 250 – 270 kcal

Drhnutí podlahy / plavání, basket – 320 – 430 kcal

Mytí oken / pipong– 230 – 300kcal

Pozn. Hodnoty převzaté z kalorických tabulek

Také vás některé údaje tak trochu překvapily? Jak je vidět úklidem zabijete hned dvě mouchy jednou

ranou, hlídáte si svojí linii, a navíc budete mít doma krásné čisté prostředí. A to už stojí opravdu za to.

www.karcher.cz

Chcete se podívat na další skvělé nápady, jak se lépe dá uklízet? Navštivte www.svetcisteni.cz.