Veselejší stolování

0

Ačkoli se léto nezadržitelně blíží ke svému konci, o čemž svědčí nejen zkracující se dny a chladnější noci, ve vašem interiéru končit vůbec nemusí. Stačí zvolit barevné doplňky a dekorace, které vás zahřejí na duši bez ohledu na počasí. Obklopte se svěžími barvami. Žlutá, oranžová, červená, modrá – nebojte se experimentovat a vpusťte si k sobě do bytu trochu radosti a hravosti a dodejte interiéru ten správný šmrnc. Budete se hned cítit lépe nejen vy, ale rovněž vaši hosté si u vás budou připadat jako doma.

626

Nápojové sklo plné barev

Při posezení s přáteli rozhodně nesmí chybět káva, čaj, víno, případně sklenička něčeho ostřejšího. Na suchu přece sedět nebudete. Nezapomeňte proto připravit dostatečnou zásobu nápojového skla, aby si každý mohl dopřát nápoj podle své chuti – každému by měli připadnout minimálně dvě sklenky. Myslete i na dodržování pitného režimu a na stůl postavte také karafu na vodu, kterou můžete rozlít do barevných sklenic. Ty nejen hezky vypadají a rozzáří celý stůl, ale zároveň vašim hostům odpadne starost s hlídáním vlastní skleničky – každý si tu svou totiž hravě pozná. Teď v létě můžete přichystat také nejrůznější koktejly, které zpestřete kousky ovoce.

 

Netradiční talíře

Nepodceňte ani drobné občerstvení, hostům přijde vhod něco menšího k snědku. Dvojnásob jim bude chutnat, když si kromě výborného jídla dáte záležet i na krásně prostřené tabuli a způsobu servírování. Nezapomeňte totiž, že jíme také očima. Nádobí, příbory, sklo, prostírání, ubrousky, květinové dekorace, svíčky – to vše stůl krásně oživí. Soustřeďte se také na výběr jídelních souprav, nebojte se barev, nespoutaná červená bude nepřehlédnutelná, vzdušná modrá je ideální pro stolování beze spěchu. Kromě talířů se budou hodit také misky na salát a drobnější delikatesy, ze kterých hosté mohou uzobávat například oříšky nebo ovoce.

Tak, jezte a pohošťujte stylově!