Vybrat si ten správný úvěr není úplně jednoduché
5 min. čtení

Vybrat si ten správný úvěr není úplně jednoduché

I když je na současném trhu na několik desítek úvěrových společností i soukromých poskytovatelů, které doplňují četné banky, nemusí být jednoduché si ten správný úvěr vybrat. Společně se podíváme na to, co byste měli při výběru toho konkrétního vzít v potaz a na co se při svém vybírání zaměřit konkrétně. Jedině tak budete mít jistotu, že nebudete zklamáni.

 

Hleďte na rychlost vyřízení

Obvykle chce většina z nás půjčku co možná nejrychleji. Je to dáno tím, že si o ni žádáme až ve chvíli, kdy už je takzvaně za 5 minut dvanáct, nebo dokonce pozdě. Zde proto doporučujeme vynechat řadu bank, jelikož zde můžete čekat na vyřízení i několik dní. Hitem jsou naopak rychlé půjčky. Právě sem se totiž řadí půjčka ještě dnes, která je z hlediska rychlosti rozhodně volbou, která vás nezklame. Pokud se budete držet v takzvaném segmentu mikropůjček, můžete mít jistotu, že peníze mohou odcházet na váš účet i do několika málo minut od podání žádosti.

 

Zajímat by vás měly i podmínky získání

Ano, i ty jsou pro vás jako žadatele nesmírně důležité. Podle nich totiž zjistíte, zda vám vaše žádost bude schválena, nebo nikoliv. Poměrně náročné dnes jsou hlavně banky, které zkoumají aktuální příjem, ale i finanční minulost. O něco lépe na tom jsou klasické nebankovní společnosti, kde si obvykle vystačíte právě jenom s vaší mzdou. Hitem je poté již zmíněná okamžitá půjčka. Ta zaujme tím, že proces schvalování může být automatický a tak se jako žadatelé jednoduše vyhnete jakémukoliv dokládání a další administrativě. Peníze tak může získat v podstatě kdokoliv. Příkladem mohou být:

·         Nezaměstnaní

·         Problémoví klienti

·         Studenti, důchodci a matky na mateřské

 

Pozor na možnosti využití získaných peněz

Pokud nechcete mít jakékoliv starosti nebo problémy, měla by vás zajímat takzvaná neúčelová půjčka. Zde není nutné nikomu ani říkat, ani dokládat, na co peníze budete využívat. Opakem může být půjčka účelová, kde je to nezbytností. Dnes však jsou desítky možností, za které lze peníze utratit. I proto danou půjčku lze také doporučit. Zvláště potom proto, že obvykle může nabídnout nejenom o něco lepší úrokové sazby, ale může žadatelům nabídnout také možnost jednoduššího schválení a větší jistoty toho, že vše dopadne skutečně pozitivně.

 

Jak je to s výhodností?

Ani na tu při výběru nezapomínejte. Právě ta určuje, jak velkou sumu v souvislosti s vaší půjčkou přeplatíte. Ideální je, pokud má půjčka nejenom nízký úrok, ale má také nízké RPSN. To je sazba, která v sobě zahrnuje třeba povinné platby za pojištění, nebo poplatky. Kromě bank mohou výhodné půjčky nabídnout také nebankovní společnosti. Konkrétně to jsou půjčky ihned na účet, které dominují. Z jakého důvodu? Lze u nich dosáhnout na možnost první půjčky zdarma. A to znamená, že vrátíte přesně tolik, kolik jste si půjčili.

 

Mějte jasno v tom, kolik potřebujete

To je dobré vědět ještě před samotnou žádostí. A z jakého důvodu? Je to logicky proto, abyste následně mohli oslovit takového poskytovatele, který konkrétní sumu nabídne. Dnes můžeme současné půjčky rozdělit do tří hlavních kategorií:

·         Půjčky před výplatou

·         Spotřebitelské půjčky

·         Hypotéky

Jednotlivým segmentům odpovídají samotné částky, které se pohybují od několika tisíců korun, až po několik milionů. Zapomínat nesmíme ale ani na to, že se jednotlivé segmenty liší i možností splácení. U mikropůjček je třeba vrátit peníze do jednoho měsíce, zatímco u hypoték můžeme peníze splácet třeba i několik desítek let. Když už o těchto možnostech mluvíme, je třeba připomenout také to, že výběr konkrétních splátek a splácení by mělo být vždy v našich rukou a mělo by zohledňovat náš rozpočet. I to je jedno z našich doporučení, jak při výběru správného úvěru skutečně nešlápnout vedle.