Vyrobte si půvabné závěsné sklíčko z těstovin
2 mins read

Vyrobte si půvabné závěsné sklíčko z těstovin

Nápadů na dobrou dekoraci není nikdy dost. U jejich výroby se pobaví děti i dospělí. Dekorace, kterou vám chceme představit je vyrobena z poněkud netradičního materiálu, který známě spíše z našich talířů – obyčejných těstovin. Přesto vypadá skvěle, přesvědčte se sami.

 

Sklíčko z těstovin – návod

Budeme potřebovat:

tenké plastové víčko, třeba od chipsů

obarvené těstoviny

tekuté lepidlo HERKULES

TIP: Těstoviny lze obarvit snadno, stačí do uzavíratelného sáčku kápnou trochu vody, přidat potravinářské barvivo nebo akrylové barvy, přisypat těstoviny a důkladně promnout a protřepat. Obarvené těstoviny nechte odpočinou asi 2 minuty, pak je vysypte na podložku, nechte zaschnout a můžete začít tvořit.

 10012110031-_-_-o

Jak na to

Do víčka nalijte vrstvu tekutého lepidla HERKULES – nemusíte se bát, po zaschnutí úplně zprůhlední. Do té vrstvy poté naaranžujte obarvené těstoviny – postupujte od kraje směrem ke středu a nechte zaschnout. Nakonec vytvořte dírku pro provázek za pomoci drátku, který rozpálíte přiložením ke svíčce. Pak už stačí jen přidat provázek a pověsit.

TIP: Nemusíte zůstávat jen u sklíčka. Můžete vytvořit třeba indiánský lapač snů, stačí jen pověsit pár těstovin i na dolní okraj sklíčka a přidat třeba i nějaká ta peříčka.

 

Na podrobný návod na výrobu sklíčka z těstovin se můžete podívat zde:

 

https://www.youtube.com/watch?v=EuCR1USC3EM&feature=youtu.be

 

Lepidlo HERKULES je vlastně malý český zázrak – jeho věhlas už pronikl daleko za naše hranice a jeho obliba rozhodně neklesá. Není to jen lepidlo na papír, zvládá lepit také textilie, korek a další savé materiály a po zaschnutí navíc zprůhlední.

Lehce ho vyperte z jakékoliv tkaniny a je bezpečný i pro malé děti. Vyrábí se nejenom v tekuté formě, ale také v lepících tyčinkách, které se skvěle hodí do školy nebo pro domácí tvoření. Spoje zalepené HERKULESEM opravdu drží a nehrozí tak opětovné nanášení lepidla nebo rozpadnutí hotového výrobku, což šetří stejnou měrou vaše nervy i peněženku.