6 nejlepších rad, jak zhubnout a zůstat fit!
4 min. čtení

6 nejlepších rad, jak zhubnout a zůstat fit!

Existuje spousta „zaručených“ diet, pouček nebo způsobů stravování či cvičení, které vám slibují, že díky nim zhubnete několik kilo a krásná postava vám dlouho zůstane. Pravdou ale je, že většina diet nefunguje, nemyslí na správnou výživu těla a je dlouhodobě neudržitelná. Ba naopak po jejím ukončení naberete kil ještě mnohem více. My vám dnes dáme 6 obecných, ale pravdivých rad, kterými byste se měli držet, aby vám hubnutí opravdu šlo. Které to jsou?

1. Pokud máte chuť na sladké, běžte si vyčistit zuby. Je to snadná pomůcka k tomu, abyste nejedli žádné zbytečné cukrovinky, kterými byste si postavu pokazili.

2. Navždy vyřaďte z jídelníčku sladké „džusy“, které mají velmi málo ovoce, perlivé sladké limonády a sirupy. Tyto zbytečné cukry nepotřebujete, pouze by se vám usadily na problémových partiích.

3. Cvičte za každé volné chvilky. Máte-li čas během vaření nebo čištění zubů, posilujte nohy cviky na nohy a zadeček – squaty. Každá volná chvilka se dá využít rozumně pro vaše hezčí tělo!

4. Udělejte si plánovač, do kterého si ke každému dni napište, co jste udělali daný den za aktivitu a její celkový čas. Bude vás to skvěle motivovat do dalšího cvičení a hubnutí.

5. Motivací číslo 2 může být i pokladnička, do které budete střádat peníze po malých částkách. Z celkové sumy na konci vašeho cíle – tedy po zhubnutí například 5, 10, 15 kg si můžete udělat velkou radost třeba nákupem menšího oblečení nebo dárku, který jste si už dávno přáli.

6. Začněte číst etikety potraviny. Možná vás překvapí, co vše jste si dobrovolně vkládali do svého těla. Zaměřte se na větší podíl ovoce a zeleniny ve vašem jídelníčku, ty neškodí v jakémkoliv množství.

Aby se vám dobře cvičilo, můžete si pořídit stylová bezdrátová sluchátka Orava S-350, která vám budou skvělým parťákem při běhu nebo cvičení venku. Sluchátka jsou vybavena Bluetooth technologií, mají výkon 40 mW a můžete je spárovat s tabletem, počítačem i chytrým telefonem. Přehrávat si tak můžete vaše oblíbené motivační písničky, díky kterým bude váš výkon mnohem lepší. Spárování je velmi snadné, stejně jako přenos sluchátek kamkoliv si je budete chtít vzít. Sluchátka Orava mají dynamické uzavřené reproduktory s průměrem 40 mm, garantujících frekvenční rozsah reprodukce 20 – 20 000 Hz při impedanci 32 Ohm. Na kvalitní zvuk se tak můžete spolehnout. Bezdrátová sluchátka od společnosti Orava je možné použít i s SD kartou, změníte tak vaše sluchátka v samostatný MP3 přehrávač! Můžete si nastavit i ekvalizér hudby a využívat ovládací tlačítka na boční straně sluchátek. Na volném prostranství můžete bezdrátová sluchátka Orava používat až do vzdálenosti 10 metrů od přehrávacího zařízení (mobil, tablet atd.). Můžete bezproblémově přijímat hovory, užívat si hudbu a soustředit se na svůj skvělý výkon.

Tato praktická bezdrátová sluchátka mohou být vaše na e-shopu www.orava.cz.