Stylové mikiny rozzáří jaro
2 min. čtení

Stylové mikiny rozzáří jaro

Jarní počasí dokáže být pěkně zrádné. Zatímco přes den sluníčko pálí a my máme pocit, že je červenec, k večeru je pořád chladno. A tak jsme rádi za mikiny, které nás zahřejí.

Zimní bundy i kabáty už jsme s radostí odhodili, schovali do skříní a pokud možno na ně zapomněli. Jaro je v plném proudu a každého to táhne ven. I přes hřejivé sluníčko musíme počítat s tím, že je dobré si s sebou vzít další kousek oblečení a nespoléhat jen na tričko. Aprílové počasí nemá svůj název jen tak pro legraci a tak v jedné chvilce můžeme horkem lapat po dechu a vzápětí se běžet schovat před jarní bouřkou. Mikiny jsou skvělou a oblíbenou volbou právě pro ochranu před chladem, jsou praktické, skladné a pohodlné. Na zip nebo přes hlavu, s kapucí nebo klokaní kapsou, stylů a střihů je hodně a každý máme oblíbený jiný. Ale přiznejme si, zvláště ženy, že někdy prostě nechceme své krásné tričko schovat pod mikinu a tak raději trpíme zimou a riskujeme nachlazení.

Originální mikiny dokážou ale být stejně dokonalé a zaujmou na první pohled. Nehledejte je ale v obchodní síti nebo módním řetězci, originál se dělá rukama. Tak jako ručně malované mikiny z dílny výtvarnice Jany Petříkové, která dokáže obyčejnou mikinu proměnit na umělecké dílo. Inspiruje se v přírodě a na textil přenáší své nápady s fantazií a láskou. Pod jejíma rukama rozkvétají a ožívají příběhy, slunné dny i bouřková mračna, nebojí se kombinace barev ani jemných detailů. Kromě mikin u ní na www.modni-tricko.cz najdete i ručně malovaná trička, hedvábné šátky nebo kravaty. A samozřejmě myslí i na ty menší, takže maluje i dětská trička a šátky. Mikinu i tričko si můžete vybrat přímo z hotových motivů, nebo se domluvit a nechat si vytvořit svoje přesně podle přání. Pro sebe, jako dárek pro blízké nebo třeba pro celou partu. Ručně malovaný textil zůstane vždy originální, jedinečný a hlavně okouzlující na první pohled.