Co vše potřebuje vaše dítě, aby mohlo začít hrát hokej?
2 mins read

Co vše potřebuje vaše dítě, aby mohlo začít hrát hokej?

Hokej je v tuzemsku fenoménem. Snad každý malý kluk sní o tom, že se jednou stane tak slavným hráčem, jakým je Jágr, Straka či Ručinský. Pokud jste se jako rodiče rozhodli nechat syna jít vstříc svému štěstí, určitě ho budete chtít dříve či později přihlásit do některého z oddílů ledního hokeje. Nejdříve je ale dobré vědět, jaké vybavení na tento fyzicky náročný sport bude dítě potřebovat.

 

Základní výbava

Pokud si jde syn zahrát jen tak s kamarády na rybník, stačí mu pouze nutná výbava. Dětské brusle se dají koupit už od nejmenších velikostí chodidel. Cena závisí na tom, o jak kvalitní značku jde. Vždy je však lepší zvolit produkty renomovaných značek. Třeba v případě bruslí značky Bauer máte jistotu, že dítě nebude na ledě takzvaně šmajdat, nohy budou pevně uchycené a dítě se díky tomu při alespoň trochu odborném výcviku naučí dobře bruslit už po pár hodinách.

Mezi nezbytné pomůcky hokejistů patří samozřejmě hokejky. Zde záleží především na volbě vhodné velikosti. Platí obecné pravidlo, že mají dosahovat zhruba ke špičce nosu. Pozor také na správný směr hokejky. Leváci ji drží směrem doprava a naopak.

Další výstroj

Jde-li dítě do sportovní školy, případně ho přihlásíte do hokejového klubu, ostatní výstroj obvykle dostane. Pokud ne, počítejte s tím, že mu musíte pořídit helmu, hokejové kalhoty, rukavice a chrániče. Právě ty jsou velmi důležité z hlediska bezpečnosti. Ve výbavě nesmí chybět chrániče ramen, loktů a holení, jsou však i další, a to včetně suspenzorů.

Nákup kompletní výbavy pro začínajícího hokejistu není nijak levnou záležitostí. Berte to však jako dobrou investici do vašeho dítěte. Nemusí z něj vyrůst nová hvězda NHL, v každém případě však díky hokeji rozvine svoji fyzickou i psychickou kondici, což se mu v dospělosti bude jen a jen hodit.