Dětské koberce – v záři barev

0

Koberce určené do dětských pokojů bývají vyráběné  se zcela specifickými požadavky. Musí být bezpečné, snadno se čistit a obtížně ušpinit (musí se počítat s tím, že děti je zkrátka umažou). Zároveň jsou vyráběny tak, aby na sobě měly zajímavé vzory, atraktivní barvy a tematické potisky.

Pro český trh dodává bytové koberce od mnoha různých výrobců firma Supellex. Na stránkách společnosti se lze dočíst o kobercích více a nechat si i poradit s výběrem toho správného koberce pro váš interiér.

Málo se sešlapávají, a jsou vyráběné tak, aby se dobře udržovaly. Zároveň díky vzorům a provedení na nich není příliš vidět špína a nemusí se čistit tak dokonale jako koberce do společenských místností. Vždy jsou vyrobeny ze 100% polyamidu. Díky nižší gramáži jsou obvykle taktéž levnější než klasické koberce.

(Koberce Oskar vhodné pro mladší i starší děti. Dostupné z: https://www.supellex.cz/koberce/detske-koberce/oscar)

Koberce je vhodné do dětských pokojů instalovat hned z několika důvodů – drží až o čtvrtinu více tepla než jakákoliv jiná podlaha  a pro malé děti, které se většinou pohybují po zemi a nejednou se stane, že na ní i přímo usnou, je to rozhodně daleko větší tepelný komfort. Koberce mohou ovlivnit i atmosféru místnosti – žlutá připomíná slunce a pokoj rozsvěcuje, červená by se naopak používat neměla, protože podporuje agresivitu. Lepší jsou spíše tlumené barvy.

Pro menší děti se volí potisky zejména s motivy pohádkových hrdinů. Univerzální „hitovkou“ jsou tzv. City lifes – koberce se vzory dopravních cest. Hodí se zkrátka vzory, které pomáhají rozvíjet dětskou fantazii.

(Neokoukatelná hitovka City Life. Dostupné z: https://www.supellex.cz/koberce/detske-koberce/city-life)

Vždy je ale nejlepší vidět koberce na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám s realizací odborně poradíme i tam a pomůžeme vám vybrat to, co vám bude nejlépe vyhovovat.

Více informací a inspiraci najdete také na tomto odkazu : https://www.svetpodlah.cz/kontakty