Dobrá nálada – jak si ji udržet i během podzimu?
2 mins read

Dobrá nálada – jak si ji udržet i během podzimu?

Na podzim spousta z nás spíš propadá chmurám a splínům, než abychom oplývali dobrou náladou. To je ale škoda, vždyť i toto roční období nabízí spoustu důvodů k radosti, stačí je jen chtít hledat. Nebo změnit úhel pohledu.

Buďte aktivní

Na naší náladě se významně podílí pohybová aktivita, proto ani teď na podzim jen nelenošte u televize. Vyrazte na procházku do přírody nebo se věnujte outdoorovým sportům, pokud to počasí alespoň trochu dovoluje. V opačném případě si pak vyrazte zacvičit třeba do fitcentra, vyzkoušejte některou z oblíbených lekcí jógy, pilates, aerobicu, zumby nebo si zasportujte doma v obýváku. Nejen, že se pravidelný pohyb příznivě odrazí na vaší postavě, ale navíc prospěje i vaší psychické kondici. Vyplavují se při něm totiž endorfiny, známé jako hormony dobré nálady.

Udělejte si to doma hezké

Na naši celkovou pohodu má velký vliv prostředí, ve kterém žijeme, udělejte si to proto doma hezké. Ze všeho nejdřív si důkladně ukliďte, v nepořádku se totiž moc dobře relaxovat nedá. Pak si v interiéru vykouzlete optimální světelné podmínky, které se na naší náladě rovněž výrazně podílí. Pochmurné dny si potřebujeme prozářit, k čemuž jedno stropní svítidlo opravdu nestačí. Doplňte proto i další zdroje v podobě lamp a lampiček, ideálně se stmívačem, který vám umožní jejich intenzitu měnit podle aktuálních potřeb. Do míst, kam není možné umístit běžná svítidla, instalujte potom populární LED pásky.

Usmívejte se

I během pochmurného podzimu se snažte udržet si úsměv na tváři. Důvodů, proč nadávat a neustále si na něco stěžovat si každý snadno najde stovky, ale proč se od rána do večera jen mračit? Berte věci s humorem, zbytečně se nestresujte a snažte si zachovat nadhled. Přizpůsobte váš každodenní režim tomuto období, zkuste trávit více času s rodinou a přáteli, v jejichž společnosti se cítíte příjemně. Dobrou náladu vám vykouzlí i sledování komedií nebo čtení vtipných knih. Tak odstartujte vaši cestu za veselejšími dny hned dnes!