Domácí mazlíčci a podlaha – jak vybrat tu pravou?
3 min. čtení

Domácí mazlíčci a podlaha – jak vybrat tu pravou?

Spousta z nás sdílí svůj příbytek nejen se svými nejbližšími, ale také s domácími mazlíčky, kteří jsou často považováni doslova za členy rodiny. A i jim a jejich potřebám a nárokům je třeba přizpůsobit vybavení interiéru, aby se v domácnosti cítili dobře. Největší oříšek obvykle představuje výběr podlahové krytiny, přestože je sortiment opravdu široký, ne každá je vhodná.

 

Důležité vlastnosti

Podlaha totiž musí splňovat specifické požadavky – především vysokou odolnost vůči jejich ostrým drápkům a také snadnou údržbu. Občas je totiž potřeba uklidit loužičky a stopy po špinavých nebo mokrých tlapkách, nemluvě o zvířecích chlupech, které jsou prakticky všudypřítomné. Někteří domácí mazlíčci jsou navíc živější, pobíhají, poskakují, brousí si drápky – všechny tyto činnosti pak narušují povrch a představují tak pro podlahu opravdovou pohromu. Uhlídat každý jejich krok rozhodně není v lidských silách, proto je třeba zvolit takovou krytinu, na které jejich dovádění nezanechá stopy.

 

Ideální řešení

Ideálním řešením jsou vinylové podlahy, které se těší velké oblibě pro svou nenáročnou údržbu, cenovou dostupnost a vysokou odolnost. Navíc v sobě unikátním způsobem propojují jak praktičnost, tak atraktivní design. Vybírat totiž můžete z neuvěřitelně pestré škály barevných provedení i povrchových úprav. Pokud šikovně zvolíte zajímavý strukturovaný dekor, pak si můžete být jisti, že se na něm nějaký ten drobný škrábanec a další nedokonalosti hravě ztratí. Seženete je i v protiskluzové a antistatické variantě.

Sázka na přírodu

Milovníci přírodních materiálů pak mohou sáhnout po přírodním linoleu, označovaném jako marmoleum. Rovněž jeho údržba je hračka, chlupy snadno vysajete a mokré stopy jednoduše setřete. Bonusem je navíc snadná pokládka, jednotlivé díly se do sebe rychle a jednoduše poskládají díky integrovanému zámkovému spoji.

Velmi oblíbenou volbou jsou také ekologické podlahy, které vypadají na pohled jako vinyl, ale jsou na rozdíl od vinylu zcela bez PVC, vyrobeny pouze z přírodních recyklovatelných surovin. Vynikají jednoduchou údržbou, velkou odolností. Vzdávat se nemusíte ani dřevěných podlah, a to ani přesto, že jsou náchylnější k poškrábání. Zvolit však musíte skutečně kvalitní a tvrdé dřevo, jako je dub, buk a pohlídejte si také vhodnou povrchovou úpravu. Pokud se na nich přece jen nějaký drobný šrám objeví, můžete použít opravné přípravky, které nesrovnalosti zahladí. Neztratí tak nic ze svého půvabu a mohou dál krášlit vaši domácnost zvířecím mazlíčkům navzdory!