Jak se na podzim vyhnout rýmě a nachlazení
3 min. čtení

Jak se na podzim vyhnout rýmě a nachlazení

Minulý týden tropické třicítky, dnes již rána s teplotami pod bodem mrazu. Počasí si s námi pěkně hraje a podzim přišel opravu rychle. A s jeho příchodem také virózy, nachlazení a rýma. Pokud nejsme zavření ve vakuu, v běžném životě není místo, jak se bacilům vyhnout a proto je důležité myslet na prevenci a posilovat imunitu.

Tradiční kolečko, které nemá nikdo rád a všichni ho dokonale znají, provází každou chřipku nebo jen nastydnutí. Čaje s medem a citronem, bylinkové sirupy, prášky na horečku a bolest hlavy, kapky proti kašli a stovky papírových kapesníků se stanou věrnými přáteli a k nim by měla patřit i postel a dostatek spánku. To se však ne vždy povede a tak je potřeba posilovat imunitu, aby byl průběh nemoci co nejlehčí. A kde jinde hledat pomoc, než v přírodě.

Že se něco děje poznáme nejčastěji podle únavy a zvýšené teploty. Tu však v první fázi není dobré hned srážet, je to důkaz, že imunitní systém pracuje a tělo se brání bacilům a je přirozenou reakcí organismu. V začátku nemoci bychom měli nechat své tělo, aby se s onemocněním vypořádalo a dopřát mu k boji vhodné podmínky, jako je dostatek tekutin a klidový režim. Kvůli práci nebo rodině ale často nemůžeme zůstat v posteli a tak saháme po prášcích s protizánětlivým účinkem, které krátkodobě pomohou, ale vyčerpávají náš imunitní systém. Dříve nebo později se nemoc vrátí a donutí nás v posteli zůstat. Jako první pomoc nasaďte vitamín C a teplé čaje, které obsahují bioflavonoidy pomáhající právě vitamín C vstřebat.

Kromě čajů a dostatku vitamínů pomůže česnek, který jako přírodní antibiotikum pomáhá v boji s nachlazením a rýmou. Oblíbený med je vhodný v případě, že nemáte kašel. Může totiž vytvářet krystalky a ty ke kašli ještě více dráždí, pokud tedy bojujete kromě rýmy i s kašlem, dejte si od medu na chvíli pauzu. Naopak přizvěte na pomoc bylinky a průduškové zábaly. Velký výběr najdete na www.puritas.cz, kde objednáte třeba z postele a dopravní společnost vám vše doručí až domů. Můžete tak ušetřený čas věnovat svému tělu a pomoci mu odpočinkem.