Při studeném ránu vás zahřeje snídaňová kaše

0

Teplé dny a rána plné slunce a horkého vzduchu už jsou pomalu za námi. Aktuálně se o svou nadvládu hlásí podzimní sezóna. Svatá Anna, chladna z rána, praví staré známé přísloví a je to pravda. Dny se pozvolna zkracují a teploty snižují a tak se z rozjásaných rán najednou probouzíme do šera a chladu. Je tak potřeba svůj organismus zahřát a nastartovat do probíhajícího dne trošku jinak.

Nepřetržité sluníčko a teplé počasí už nám sice občas lezlo na nervy, ale teď se mnohým bezesporu stýská. Rychlé ochlazení, zvlášť ráno, nepřišlo pomalu a plíživě, ale prostě jsme se jednoho dne probudili a stalo se součástí našich dnů. Z lehkých letních snídaní tak pomalu začínáme své tělo učit na ty podzimní a zimní, které zahřejí a pomáhají nám tělo probudit k životu. Nejlepší snídaní pro start do nového dne je cereální kaše, která je v instantní verzi rychle hotová a můžeme si jí dochutit čímkoli, co máme ve skutečnosti rádi.

 

Snídaně je důležitá

Všichni nejsou naučení snídat, a to je velká škoda. Snídaně by měla být nejdůležitější součástí dne, zároveň startem a možností, jak se před náročným dnem na chvíli zastavit a také se uklidnit. Pokud ráno naše tělo požaduje lehkou snídani, která nás ale dokáže zasytit, do kaše je dobré přidat tzv. protein. Ten může být ochucený nebo také bez příchuti. Protein dodá vašemu tělu tolik potřebné bílkoviny a pomůže i s větší sytostí celé snídaně. Když potom přidáte ještě nějaké ovoce, máte zdravou a vyváženou snídani pro dospělé a samozřejmě im své děti.

 

Vyzkoušejte müsli

Pokud vás kaše zrovna neláká je možné využít cereálie i ve formě müsli a granol. Ty mohou obsahovat vločky nejrůznějších obilovin, semínka, sušené ovoce, oříšky i třeba kousky chutné čokolády. Záleží jen na vaší chuti a aktuálních požadavcích, které směsi dáte pro tentokrát přednost a zda si ji smícháte s jogurtem, tvarohem či nakonec mlékem. Müsli lze chroupat jen tak samotné, jako zdravé mlsání třeba na svačinu v práci. Dodá vám především tolik důležitou energii, dostatek sacharidů pro zvládání všech povinností a samozřejmě vám bude i chutnat. Velký výběr müsli směsí, granol a sušeného ovoce najdete na skvělých internetových stránkách www.puritas.cz, abyste si každé ráno mohli dopřát na snídani to, co máte ze všeho nejraději a co vás příjemně naladí.