Jak se starat o dětské prádlo?
2 mins read

Jak se starat o dětské prádlo?

Dětská pokožka je velmi citlivá. Proto je nezbytné o dětské prádlo pečovat co nejlépe, abyste vašemu děťátku nezpůsobili ekzém, alergickou reakci nebo vyrážku. Víte, jak se správně starat o dětskou výbavičku, jak ji prát a jak žehlit? Pokud ne, přečtěte si naše dnešní rady!

Samotný výběr dětského prádla je velmi důležitý. Vsaďte na ten nejlepší možný materiál – bavlnu. Bavlna je pro dětskou pokožku vhodná jednak díky tomu, že je velmi měkká a poddajná, a také nikde miminko neškrábe ani netlačí. Navíc se jedná o nechlupatý materiál. Pokud dětem koupíte něco nového na sebe, určitě oblečení vždy před nošením vyperte. Může se zdát, že je nové oblečení čisté, nikdy však nevíte, kdo jej měl v ruce nebo na sobě.

Oblečení pro děti vždy perte v automatické pračce, jelikož jej v ruce nikdy nevyperete tak kvalitně. Perte jej na 60 stupňů a použijte speciální dětský prací prášek. Každá drogerie takové prací prášky prodává. Pokud ale chcete vyzkoušet něco kvalitnějšího, můžete vyzkoušet prací prostředky online drogerie, která prodává kvalitní drogerii z Německa. Speciální prací prášky jsou nutné především kvůli tomu, že ty běžné obsahují mnoho chemikálií, které dětská pokožka nesnáší. Jediné dětské prádlo, které by se mělo prát na vyšší teplotu (90 stupňů) jsou dětské pleny z látky, u klasických dupaček nebo triček se roztoči zahubí už při 57 stupních. Na odolnější nečistoty na dětských plenách vám také pomůže žlučové mýdlo.

Na dětské prádlo je nevhodné používat aviváž. Ta dokáže dráždit citlivou dětskou pokožku a způsobuje kožní problémy. Aviváž používejte pouze pro miminka starší 6 měsíců! Chcete, aby bylo prádlo pro vaše dítě měkoučké? Pak jej vyžehlete, a to naruby. Žehlením se také v prádle zničí zbylé bakterie, které mohou na prádle zůstat i po vyprání.

Pečujte o vaše miminko všemi možnými způsoby. Správná technika praní je nedílnou součástí!