Jak vybrat dítěti šatní skříň?
3 min. čtení

Jak vybrat dítěti šatní skříň?

Čím je dítě starší, tím počet kusů oblečení přibývá. Obzvlášť máte-li doma holčičku, musíte počítat s tím, že v období kolem dospívání se bude chtít líbit, a tak se jí šatník rozroste. Myslet na to nyní je na jednu stranu možná ještě zbytečné, ovšem už teď přece můžete pořídit skříň, která vydrží až do dospělosti.

Nákup šatní skříně neodkládejte. Miminka sice moc oblečků ještě nemají, ale než se nadějete, váš prcek půjde do školky, pak do školy a kam vše budete dávat? Zařiďte pokojíček kompletně včas.

 

Budete chtít dětskou skříň?

V obchodech s nábytkem jsou k dostání celé sestavy dětských pokojů, ale i samostatné kousky. V dětských odděleních se většinou myslí zejména na hezké barvy. Pokud tedy máte v plánu sestavit veselý pokojíček, zamiřte do dětské kategorie. Počítejte ovšem s tím, že dětský nábytek budete muset jednoho dne, nejspíš v období dospívání, vyměnit. Jestliže chcete raději skříň, která vydrží až do dospělosti, nemusíte se omezovat pouze na dětskou nabídku.

 

Máte dost místa?

Pakliže ne, máme pro vás dvě dobré rady. Zaprvé se zamiřte na posuvné dveře. Skříň s posuvnými dveřmi ušetří hodně prostoru, můžete vedle ní totiž nechat jen úzkou uličku na procházení, nepotřebujete prostor na otevírání. Zadruhé využijte prostor až ke stropu. Je jedno, že tam nyní děti nedosáhnou. Vždyť nahoru můžete dávat jen sezónní oblečení či třeba povlečení. Věci denní potřeby se do horních polic dávat nehodí.

 

Budou vám stačit police?

Pravděpodobně ne. Kupte spíš kombinovanou skříň, v níž je aspoň krátká tyč na zavěšení bund, šatů, košil atd. U malých dětí možná ani nebudete potřebovat nic věšet na ramínka, ale později to oceníte. Vhodné jsou i šuplíky, do nichž se hodí dávat ponožky či spodní prádlo. Ovšem ty se dají bez problémů nahradit třeba hezkou bedýnkou, kterou použijete na rozčlenění police.

A ještě jedna stále omílaná rada na závěr. Kupte raději větší skříň a vůbec se nelekejte toho, že během prvních pár let života dítěte bude využitých jen několik polic. Časem se to určitě změní.