Jak vybrat plavky podle postavy?

0

Když už konečně najdete plavky, které vám sednou a cítíte se v nich dobře, považujete to pomalu za zázrak? Nejste sama, s výběrem plavek má problém téměř každá žena. Jak si nákupy i výběr urychlit a vsadit na jistotu?

Vybírat plavky jen podle vzhledu nemusí být vždy šťastná volba. Na modelce budou vypadat skvěle, ale realita může být jiná a místo radosti a sebevědomého vykračování po pláži nebo promenádě kolem bazénu v nových plavkách raději vytáhnete zase ty staré. Stačí ale znát pár jednoduchých pravidel a vybráno máte za pár minut. Prohlédněte si v zrcadle, jaký máte typ postavy – zaměřte se na poměr horní a spodní části a velikost jednotlivých partií. Podle toho určíte, jaký máte typ postavy a jaké plavky se zrovna pro vás hodí:

  • trojúhelník – útlá ramena a hrudník, široké boky, postava se směrem dolů rozšiřuje: potřebujete přidat na objemu ve vrchních partiích a ty spodní spíše utlumit. Vybírejte plavky se vzorem v horní části, u dvojdílných sáhněte po vzorované podprsence a jednobarevných kalhotkách. Nebojte se ve vrchní části zdobení, třásní a ozdob.
  • trojúhelník naopak – široká a rozlehlá ramena, větší prsa, úzký pas a téměř rovné boky, postava se vám směrem dolů zužuje: odveďte pozornost od ramen a vrchní části těla a naopak ji přitáhněte ke spodním partiím. Zdobené kalhotky, výrazné pásky a spony i kraťáskový spodek pomohou vyrovnat proporce. Malý tip: vrchní díl volte na jedno rameno, opticky vás zeštíhlí.
  • přesýpací hodiny – souměrná postava je výhra, slušet vám bude cokoli. Ideální volba jsou dvoudílné plavky v jakýchkoli barvách nebo střihu, vybírat si můžete opravdu jen podle svého vkusu
  • jablko – větší bříško bez pasu: vy potřebujete bříško zakamuflovat a zároveň vytvořit pas. Ideální jsou pro vás jednodílné plavky nebo tankiny, které bříško zakryjí a postavu opticky prodlouží.
  • plnější postava – i s pár kily navíc můžete být u vody sexy, jen si vyberte ten správný typ plavek. Ideální jsou stejně jako v předchozím případě tankiny nebo jednodílné plavky, zaměřte se na výstřih do V. Pokud se nechcete vzdát dvojdílných plavek, volte kalhotky s vyšším pasem a širší boční stranou, zapomeňte na drobné kalhotky se zavazováním po stranách.
  • chlapecká postava – útlé boky, drobná prsa, rovný pas: u vás jsou dobrou volbou plavky, které přidají tam, kde mají. U podprsenky volte řasení, třásně, skládanou látku, volánky, vzory, zkrátka cokoli, co přidá na objemu tam, kde to potřebujete. Vyhněte se naopak jednobarevným a jednoduchým vrškům, v těch vám prsa zmizí úplně.

Podle typu postavy si plavky vyberete jednoduše za chvilku a nemusíte trávit hodiny procházením obchodů. V eshopu www.luxusnipradlo.cz najdete velký výběr plavek různých typů a na pár kliknutí tak můžete mít vybráno a nakoupeno. Ušetřený čas pak můžete věnovat třeba odpočinku.