Jak vybrat správnou školku?
4 mins read

Jak vybrat správnou školku?

Školky jsou pro některé požehnáním, pro jiné nutné zlo. Samozřejmě, že bychom nejraději byli s těmi našimi prcky doma až do skonání světa a užívali si každý den, ale ne všichni mají takové štěstí a můžou si to dovolit. Nebo naopak nechtějí své dítě připravit o kolektiv a spoustu her a nových podnětů. Ať už svou ratolest do školky dát chcete nebo vás nutí okolnosti, pokaždé se objeví stejná otázka: jak vybrat tu správnou, kde se bude cítit dobře a bude tam chodit rád?

Jako první se nabízí nejjednodušší řešení, tedy hledat v okolí místa bydliště, kde to do školky bude nejblíž. A hned poté tam, kam jezdíme do práce nebo to máme po cestě. Vzdálenost a snadná dostupnost je samozřejmě podmínka důležitá, ale neměla by být jediná. Jaký má školka přístup k dětem, jak odborný je personál, jaké nabízí možnosti rozvoje dítěte a hlavně, bude se tam dítěti líbit? Není nic horšího než plačící a vzpouzející se dítě, které do školky nechce nebo se tam dokonce bojí a tak je neméně důležitá i přátelská atmosféra, zábavný program a milé paní učitelky. Jazyková školka v Průhonicích je doslova dětský ráj plný zábavy spojený s hravou výukou angličtiny s rodilými mluvčími po celý den, kde se děti cítí skvěle. Pro rodiče je jistě zajímavé, že lektoři jsou profesionální a dbají i na správný vývoj speciálními pedagogickými programy a třeba i logopedickým kroužkem. Školka nabízí i mnoho zájmových kroužků, od pohybových, výtvarných až po oblíbené hudební, jako jsou tanečky nebo flétna pro děti.

Nejdůležitější pocit pro rodiče, když nejsou se svými dětmi, je pocit jejich bezpečí. Že jsou v dobrých rukou a nemusí se o ně bát a strachovat. Důvěra ve školku je ta základní, vždyť tam vaše dítko bude trávit svůj čas a chcete, aby bylo šťastné. Průhonická labuť je akreditované zařízení, které najdete v pražských Průhonicích ve Fun parku Žirafa s výbornou dopravní dostupností. Možná si budete muset kousíček zajet od vaší běžné trasy, ale stojí to za to. Navíc pokud máte děti dvě a zároveň tak hledáte i jesle v Praze 4, abyste měli vše při jedné cestě, máte vyřešeno. Jesličky můžete využít i samostatně pro děti již od 12 měsíců a o vaše dítě se nejen skvěle postarají, ale pomůžou i s celkovým rozvojem a učením návyků. Vy se zatím můžete plně a především s čistým svědomím věnovat své práci, nebo čemukoli potřebujete.

Vybrat správnou školku je určitě složité pro každého rodiče, který musí svou ratolest opustit a svěřit ho téměř cizím lidem. Určitě je vždy dobré vybranou školku navštívit a seznámit se s prostředím i zaměstnanci. Když tu správnou najdete, máte vyhráno vy i vaše děti. Budou spokojené a šťastné, do školky se budou těšit a vám zmizí starosti. Jen se vám pak může stát, že budou děti vyžadovat jít do školky i o víkendu. A to bude potvrzením, že váš výběr byl ten nejlepší.