Mami, já chci nový pokojíček
3 min. čtení

Mami, já chci nový pokojíček

Někdy to tak je. Děti chtějí mít své oblíbené hrdiny a postavičky co nejvíc u sebe a pokud možno v co největším množství. Pro rodiče pak nastává dilema, jak to udělat a zařídit, aby byl malý miláček spokojený a podobnou větu neslyšeli za dva měsíce znovu.

Jenže, jak to tedy udělat, aby pokoj v dětských očích vypadal jako nový, ale nestálo to dvouměsíční výplatu? Poohlédněte se po dětských tapetách, určených právě do jejich pokojíčků. Děti už dnes mohou ve svém království mít na zdi téměř cokoli si vymyslí a nejsou odkázány jen na „dospělácké“ motivy. Princezny, auta, poníci, vláčky, kytičky, licenční postavičky z kreslených seriálů a pohádek, nic z toho už není problém. Na www.tapety-na-zed.cz najdete přes 260 dětských vzorů. Stačí si jen vybrat.

 

Nadčasové vzory

Pokud přemýšlíte i do budoucnosti a víte, že aktuálně milovaná autíčka budou za půl roku zapomenuta, zvolte motiv spíše neutrální a přitom stále dětský, který je nadčasový a bude aktuální i za dva roky. Módní vlnu můžete připomenout jen třeba na jednom nebo dvou pruzích tapety, které pak snadno opět změníte. Určitě nikomu z nás se nechce tapetovat pokoj každých pár měsíců. Když má pokojíček dítě samo pro sebe, nebo jsou si se sourozencem věkově blízko, je výběr pochopitelně mnohem jednodušší. Často se ale preference dětí v jednom pokoji liší nebo pokud se o pokoj dělí už větší dítko s mladším sourozencem. Pak je řešením opět neutrální vzor na tapetách v pokoji a pro každého obyvatele malý kousek jeho soukromí s jeho oblíbenci. Další možností jsou bordury, které pokoj ozvláštní, jejich aplikace není složitá a zvládnete ji doslova za chvilku.

 CAMENGO_9860170

Materiál

Do dětských pokojů můžete zvolit jak papírové tapety, tak vinylové i vliesové. Tapety nejčastěji odnesou většinu dětských her. Kreslí se na ně, bourá autíčky a stále a stále se na ně sahá. Papírové tapety jsou cenově dostupné, ale nejsou omyvatelné a co se na ně nakreslí, to tam zůstane. Vinylové i vliesové jsou dražší, ale jsou omyvatelné a otěruodolné a jejich údržba je snadnější.

S tapetami se dnes dají dělat opravdová kouzla a vzhled místnosti změnit během několika hodin. A stejně jako u všech ostatních místností i v dětském pokoji platí základní pravidla: do malé místnosti spíše světlejší a drobnější vzory pro optické zvětšení, do velkých místností můžete volit i výrazné a velké motivy. Dětské tapety nejsou na celý život, ale právě na to krásné období dětství. A když bude mít radost vaše dítě, budete ji mít vy dvakrát takovou. A to za to stojí.