Pozvěte ho ke stolu!

0

Saláty jsou s přicházejícím létem každoročně velice oblíbenou součástí našich jídelníčků. Ovšem nejeden kuchař či kuchařka při jejich přípravě občas postrádá tu správnou inspiraci, aby zeleninový chod nezůstal den za dnem v neobměněné podobě. Přestože zelenina je chutná, osvěžující a na tělo a organismus má blahodárné účinky, nejeden strávník po určité době neustále se opakující pokrm odmítne.

Řešení tohoto problému není složité. Recepty na salátové pochoutky se hemží web i tiskoviny. Samozřejmě recepty není nutné dodržovat do puntíku. Sami časem zjistíte, jaké kombinace vám vyhovují nejvíce. Ozvláštnit salát můžete různými druhy sýru, rybami, masem, šunkou nebo mořskými plody. Střídat můžete i různé dresingy – kupované či domácí výroby za pomoci jogurtu, zakysané smetany, nebo i tvarohu.

Orava OV2_nadobka na ocot alebo olej

Pro případy, kdy nemáte času nazbyt a plánujete jenom nějakou rychlovku před odchodem za letními zážitky, stačí, když si nakrájíte a smícháte oblíbené druhy zeleniny a dochucení necháte na samotných strávnících. Ideálním pomocníkem-kuchtíkem, který pomůže gastronomický zážitek doladit ke spokojenosti všech, je skleněná nádobka na olivový olej či na ocet Orava OV-2. Nádobka dávkovače oleje či octa má objem 150 ml a je vyrobena ze skla odolného i proti pádu či nárazu. Stisknutím tlačítka na plastovém uzávěru si po kapkách nadávkujete olej či ocet tak, aby salát chutnal lahodně a zároveň se vám ze zeleniny dostaly do těla všechny vitaminy rozpustné v oleji.

Dávkovač na ochucovadlo Orava OV-2 může být váš za 139 Kč v e-shopu.

www.orava.eu