Sháníte nastavitelnou ohrádku a jídelní židličku?
3 min. čtení

Sháníte nastavitelnou ohrádku a jídelní židličku?

Váš capart se zrovna naučil sedět a je nabíledni, že brzy k tomu má v plánu přidat i superrychlé plazení a dovádění po čtyřech. Jak ho zabavit ve chvílích, kdy se mu nemůžete plně věnovat? Kam ho bezpečně usadit k jídlu a hře? Než se začnete shánět po ověřených ohrádkách, hracích dekách s hrazdičkou, rostoucích stoličkách a klasických jídelních židlích, zamyslete se nad možností pořídit si univerzálnějšího pomocníka do domácnosti, který všechny tyto funkce spojuje v jednom – učící věž. Že jste o ní ještě neslyšeli?

 

Dřevěná montessori pomůcka

Jistě vás zajímá, co ten „zázrak“ vlastně všechno dovede. Originální učící věž je ohrádka a stolička, do níž dítě jednoduše položíte nebo si do ní vyleze samo po svých. Výška podlážky je nastavitelná, přizpůsobí se tedy velikosti dítěte. Na ohrádku lze v případě zájmu namontovat také klasickou tabuli nebo tabuli na magnety, která vaše malé na delší dobu zabaví a rozvíjí jeho jemnou motoriku. Velkou výhodou učících věží je, že dítě vám může být nablízku, když se zrovna věnujete důležitým domácím pracím. Dostane se do výšky vaší pracovní desky anebo kuchyňské linky, může tak pozorovat a případně i přispět svou trochou do mlýna každodenního vaření a uklízení. Vždyť pozorování počínání dospělých je od nepaměti přirozenou a nedílnou součástí rozvoje dětí.

Rostoucí stolička a židlička

Stolička a ohrádka poroste zároveň s vaším dítětem, využijete ji pravděpodobně od 6 měsíců až do 3 let jeho věku. Ještě než se naučí samo stát, jednoduchým způsobem z učící věže vykouzlíte stabilní jídelní židličku se stolečkem pro trénování dovedností se lžící a maximálně bezpečné sezení. Odkládací stolek je vhodné použít jako plochu na kreslení a hraní. Učící věže mohou být vybaveny i praktickými kolečky. Na výběr máte nepřeberné množství barev, nátěr je zdravotně nezávadný a vzhledem k tomu, že jsou věže vyráběny ručně ze dřeva, každý kousek je originál. Ušetřete peníze i prostor v domácnosti, pořiďte capartovi univerzální učící věž.