Tipy, jak vytvořit stylový dětský pokojíček
2 mins read

Tipy, jak vytvořit stylový dětský pokojíček

Chcete-li svému dítku vytvořit dokonalé místo, kam bude moci utéct před špatnou známkou, hrát si na princeznu nebo bojovat se zlými démony světa, pak je potřeba mu přizpůsobit dětský pokojíček dle jeho snů a představ. K tomu budete potřebovat nejen kvalitní nábytek, který bude s vaší ratolestí růst, ale také nápadité dekorace!

Hračky a samolepky

Plyšové hračky, dřevěné dekorace a dětské motivy jsou neodmyslitelnou součástí každého dětského kouta a pokoje. Kromě hraček je potřeba myslet i na detaily, jako jsou samolepky s oblíbenými motivy zvířátek, pohádkových postaviček, komiksových hrdinů, princů, princezen a tradičních dětských námětů, jako jsou autíčka a koníci. Fototapety na stěnu mohou být orientovány podle koníčků dětí.

Baví vašeho malého průvodčího vláčky a cestování soupravami po kolejích? Pak mu v pokojíčku nesmí chybět samolepící dekorace s tímto motivem. Nebo máte doma malou parádnici, která obdivuje všechny princezny, ušlechtilé paní a pohádkové krásky? Potom si rozhodně vyberete z dívčích témat.

Chytré a praktické

Chcete-li u svých dětí podpořit rozvoj a tvořivost, pak můžete vybírat i fototapety se speciální tématikou. Pobaví vás například samolepicí metry, kde můžete značit růst vašeho potomka nebo dekorativní zrcátka na zeď, ve kterých se uvidí každá malá princezna. Velmi moderní jsou i nápisy, jmenovky a citáty, které mohou vyjadřovat názory dětí nebo si naopak mohou šikovně pojmenovat svůj vlastní pokojíček.

Nezapomínejte, že dětský pokoj je královstvím vašich nejmenších a právě oni se zde musí cítit přirozeně dobře. Máte-li doma teprve batole, které zatím nemá oblíbené postavičky, zkuste začít s tradičními postavičkami z kreslených pohádek, jako je krteček, Mickey z Disneyho pohádek nebo růžová Hello Kitty. Vybírejte podle velikostí a potěšte se jednoduchými dekoracemi, které vykouzlí nový vzhled dětského pokoje.