Zařizujete dětský pokoj? Zvažte pořízení nábytku na míru, vyplatí se
3 min. čtení

Zařizujete dětský pokoj? Zvažte pořízení nábytku na míru, vyplatí se

Přístup většiny rodičů k zařizování dětského pokoje se v posledních letech změnil. V minulosti byl pokojíček považován za místnost, do které se „nevyplatí investovat, protože dítka rychle rostou a jejich potřeby se mění“. Dnes naopak v domácnostech rostou svébytná království a maminky se mezi sebou přou, kdo je lepší bytový designér. Ale co když netušíte, od čeho se odrazit a na co si dát pozor?

Dětské pokoje jsou samostatné světy. Místnosti, do kterých se musí vejít spoustu věcí. Navíc plní mnoho funkcí a slouží jako herny, odpočívárny a později i studovny. Proto je vhodné zvolit takový nábytek, který pokud možno „poroste s dítětem“, případně bude v průběhu času vyžadovat jen menší úpravy.

Nábytek je alfou omegou každého dětského pokoje. Zatímco novou výmalbu můžete realizovat klidně každý půlrok, postel, skříně a další zařízení chcete využívat podstatně déle. A právě proto roste obliba nábytku na míru, který je stejně individuální jako osobnost dítěte.

Jakkoliv je nabídka sériově vyráběného nábytku bohatá, vkusná a cenově dostupná, truhlářství vám vyjde vstříc i v případě nestandardních požadavků. Vyrobí pro vás nábytek, který byste u běžných prodejců nesehnali. V prvé řadě byste si však měli ujasnit, co od něj vyžadujete, případně funkčnost prokonzultovat přímo se zkušeným truhlářem.

 

Bezpečnost na prvním místě

V zásadě byste však měli dodržet následující pravidla: nábytek do dětského pokoje musí být funkční a zároveň bezpečný. Děti se obvykle nechovají tak šetrně jako dospělí a stává se, že ulomí dvířka, vytrhnou šuplík či jinak nábytek znehodnotí – v takové chvíli přijde vhod kvalitní zpracování, tzn. absence ostrých rohů, žádné vyčnívající šrouby apod.

Naprostou samozřejmostí je stabilita. Nábytek se nesmí kymácet ze strany na stranu, a to ani v případě, kdy po něm dítko šplhá jako na Mount Everest.

 

Není nábytek na míru moc drahý?

Vyšší cena zakázkového dětského nábytku by vás neměla odradit. V prvé řadě proto, že získáte velmi kvalitní zařízení a v řadě druhé z důvodu mnohem delší životnosti. Necháte-li si v truhlářství zhotovit nábytek, který poroste společně s vašim dítkem, budete mít vystaráno na mnoho let dopředu.