Dopřejte svým dětem krásné sny s veselým povlečením
2 min. čtení

Dopřejte svým dětem krásné sny s veselým povlečením

Každé malé dítě má rádo veselé a hravé ložní prádlo. A co teprve, když je na něm obrázek oblíbené pohádkové postavičky, to je pak radosti na světě. Stejně tak dětské osušky s barevnými obrázky udělají velkou parádu, až se půjdete v létě koupat na pláž. Abyste věděli, co se dnes prodává, a kde takové povlečení nakupovat, přinášíme vám tematický článek. Dozvíte se, jaké materiály jsou pro vaše dítka nejvhodnější a jak vybrat správnou velikost.

 

Výběr motivu

Dětské povlečení vybírejte podle zálib vašeho dítěte, bude si pak dárku více vážit. Jestli vaše ratolest miluje koně, psy či dinosaury, určitě se mu bude dobře usínat v peřinách s tímto motivem. Oblíbenými vzory jsou také pohádkové a filmové postavy. Dnes už je možné sehnat takové zboží jednoduše na internetu. Hitem sezóny je animovaný film Úžasňákovi 2, který si zamilovaly děti po celém světě. Jestli mezi fanoušky této pohádky patří i vaše dítě, pak vybírejte povlečení a dětské osušky s vyobrazením této vypečené rodinky. V nabídce jsou samozřejmě i jiné pohádky nejen z produkce Walta Disneyho. Těšit se můžete z obrázků českých večerníčků či medvídka Pú.

 

Materiál a rozměry

Nejvhodnějším materiálem pro dětská prostěradla a povlečení je klasická bavlna. V zimě zahřeje a v létě ochladí. Na rozdíl od jiných materiálů nekouše, takže vaše dítě bude spát jako na obláčku. Veselé bavlněné lůžkoviny nabízí například eshop rodinnébalení.cz, kde seženete dětské povlečení i osušky. Co se týká rozměrů dětských lůžkovin, můžete volit ze dvou typů. Prvním je povlečení do postýlky, které slouží pro ty nejmenší děti, jako jsou miminka a batolata. Jeho velikost je 100×135 cm. Pakliže máte dítko už odrostlejší, které postýlku nepotřebuje, volte rozměr, jako je u standardního povlečení pro dospělé, 140×200 cm.