Dvě děti – jeden pokoj
3 min. čtení

Dvě děti – jeden pokoj

Ideální dětský pokoj je místo, kde si dítě může hrát, vzdělávat se, odpočívat a cítít se v bezpečí. Zvlášť pro malé děti je pokoj celý jejich svět. Je tedy důležité ho zařídit nejen funkčně, ale hlavně tak, aby se dítě v něm cítilo příjemně a jako „ve svém“. Problém ovšem nastává, když je dětí víc a pokoje jenom jeden. Ne každý si totiž může dovolit velký byt.

 

Zóny v pokoji

Pokud mají vaše děti sdílený pokoj, musíte prostor chytře rozdělit tak, aby každé z dětí mělo svůj osobní koutek či místo, které bude jen jeho. Záleží samozřejmě i na věku, menší děti jsou rády, pokud nespí v pokoji sami, ty větší naopak preferují soukromí. Také věkový rozdíl mezi dětmi hraje roli – pokud je větší než pět let, pravděpodobně budou mít odlišný režim i potřeby.

Pokoj tedy rozdělte na pomyslné zóny, které na sebe budou navazovat. V pokoji by nemělo chybět místo na odpočinek, na hraní a klidné místo na učení.

patrova-postel-rozkladaci-princess_4805_1-2bfa2dfc

Praktický i útulný

Jestliže dětský pokojíček obývají dvě děti, bude to především boj s místem. Největší prostor zaberou dětské postele a úložný prostor na oblečení, hračky a jiné věci. Starší děti potřebují stůl, kde se mohou vzdělávat. Jak ale všechno vybavení vměstnat do jedné místnosti?

Praktickým pomocníkem pro uložení všeho jsou vestavěné skříně. Velkou výhodou je, že se vejdou všude, dokonce i do atypických prostorů. Spousty místa vám ušetří i patrové postele. Buď můžete volit palandu, kde jedno dítě spí nahoře a druhé dole, nebo multifunkční patrovou postel, která v sobě kombinuje stůl s poličkami a skříňkami.

Vykouzlit dětské království není žádná věda a ani vám to nemusí zruinovat rozpočet. Většina dětí si i v nízkém věku dokáže říct, jaký pokoj by chtěly. Ovšem v případě, že si každé dítě představuje něco naprosto odlišného, je třeba barvy i motivy zkombinovat tak, aby vzájemně ladily. Ideální je rozdělit pokoj na poloviny nebo motivovat děti, aby se domluvily na kompromisu.

S trochou snahy budou s konečným výsledkem spokojeny všechny strany, děti budou nadšeny z nových možností, které jim pokojíček nabídne, a vy budete mít radost z veselých dovádějících dítek.