Vytvořte si vlastní domácí Nutellu!
2 min. čtení

Vytvořte si vlastní domácí Nutellu!

Znáte někoho, kdo by neměl rád lískooříškovou pomazánku? Jako malí jste ji možná tajně kradli večer z lednice a nabírali si ji na prst. Možná jste ji také rádi snídali na opečeném toastu. Víte však, že složení klasické Nutelly není nic zdravého? Pojďte se s námi podívat, jak si můžete lahodnou oříškovou pomazánku vytvořit u vás doma!

Recept na domácí sladkou pochoutku není vůbec složitý! Budete potřebovat sáček lískových oříšků, kokosový olej, tabulku čokolády a cukr nebo jiné zdravější sladidlo. Postupujte tak, že si lískové oříšky nejprve nasypte na plech a dejte do trouby na 180 stupňů opéct na deset minut. Oříšky se hezky opraží a budete je moci snadno oloupat ze slupky. Opečené oříšky si nasypte na utěrku, zabalte a promněte, slupek se tak velmi rychle zbavíte. Oříšky si dejte bokem vychladnout. V misce si rozpusťte mléčnou čokoládu a kokosový olej, které poté přidáte i s cukrem k oříškové pastě.

imgt

Kvalitní sekáček Orava

Nejdůležitější část na přípravě domácí Nutelly je sekání oříšků tak, abyste získali tekutou pastu. K tomu budete potřebovat kvalitní sekáček. Jedním z nich je i kuchyňský sekáček Orava SE-301, který vám pomůže rozsekat oříšky do dokonalé hladké pasty. Sekáček má kvalitní a ostré nože z nerezavějící oceli a nádobku o objemu 1 litr. Využít jej můžete samozřejmě i na sekání jiných potravin jako je zelenina nebo ovoce. Kuchyňský sekáček Orava SE-301 má velkou výhodu díky gumovým protiskluzovým podložkám, které zabrání poskakování a klouzání sekáčku během sekání. Oceníte také bezpečnostní spínač a možnost mytí součástí v myčce nádobí. Vybavte svou kuchyni kvalitními pomocníky, kteří mají dlouhou životnost!

Líbí se vám tento malý praktický pomocník? Naleznete jej na internetovém obchodě www.orava.cz za 629 Kč.