Jak poznat kvalitní odšťavňovač
3 min. čtení

Jak poznat kvalitní odšťavňovač

Čerstvě vylisovaná šťáva z ovoce a zeleniny je skvělá pro zahnání žízně i jen tak na chuť. Rozhodli jste se, že si čerstvé džusy chcete vyrábět sami doma, a teď stojíte před otázkou, jaký odšťavňovač si pořídit? Pak si přečtěte naše dnešní rady, jak na to, abyste si koupili výkonný stroj, který dokáže z ovoce a zeleniny vytěžit maximum chuti i výživných látek.

Možná byste si řekli, že v odšťavňovačích snad nemůže být až takový rozdíl. Opak je ale pravdou. Na trhu existuje velká spousta odšťavňovačů od těch méně kvalitních, které zvládnou vylisovat šťávu z ovoce a zeleniny ve velmi špatné kvalitě, až po ty velmi propracované a kvalitní, které lisují čerstvou šťávu prvotřídní kvality, která je plná enzymů a vitaminů. To, co určuje kvalitu ovocné a zeleninové šťávy, je způsob její extrakce z vlákniny. Hlavními faktory tak jsou kyslík vháněný do šťávy, šetrnost přípravy a teplo.

Méně kvalitní odšťavňovače, které mají vysoké otáčky, mohou vylisovanou šťávu zahřát, čímž se ničí nutriční hodnoty.

Kvalitnější jsou šnekové a dvouhřídelové odšťavňovače, které jsou šetrnější, mají pomalejší otáčky a díky nim bude váš džus plný vitaminů, enzymů a především chuti. Jedním z takových odšťavňovačů je i šnekový odšťavňovač Orava OS-151 A, který disponuje i velkými trubicemi, díky kterým můžete odšťavňovat i celé kusy ovoce. V balení k odšťavňovači dostanete i dvě litrové nádoby na šťávu a na dřeň. Odšťavňovač Orava má tichý chod, velmi jednoduše se ovládá i čistí. Díky reverznímu chodu motoru se vám nikdy nemůže odšťavňovač ucpat. Tento a další kvalitní odšťavňovače Orava naleznete na www.orava.cz, z jejichž nabídky si vybere určitě každý.

Při výběru odšťavňovače je důležité i to, co budete odšťavňovat. Běžné druhy ovoce a zeleniny jako jsou mrkve, jablka, hrušky, červená řepa nebo citrusy zvládne odšťavnit každý stroj. S listovou zeleninou si však poradí pouze šnekové odšťavňovače. Šťáva z nich také lépe chutná, jelikož je zpracována šetrněji, není tak vodová, nepění a neoxiduje v tak velké míře. Odšťavňovač vybírejte také dle toho, jak často jej budete využívat. Pokud jste závislí na denní

dávce odšťavněného ovoce a zeleniny, určitě se nebojte zainvestovat do dražšího stroje, který má velmi snadné čistění, díky kterému bude úklid odšťavňovače hračka.