Jak vybrat tapety do dětského pokoje

Dětský pokojíček je rájem splněných snů a fantazie, která nezná hranice. Pokud zařizujete nový dětský pokoj nebo se s příchodem jara chystáte pustit do renovace toho současného, určitě si lámete hlavu nad tím, jak se tohoto úkolu svědomitě ujmout. Přemýšlíte nad způsoby, které by do pokoje vašich ratolestí vnesly dětskou rozvernost, dobrou náladu, veselost a barvy. Chcete poradit? Zkuste dětské tapety, s nimi dokáže hravý pokojíček zařídit úplně každý!

 

Proč právě tapety a ne klasickou malbu?

Pořídit do pokoje vašich dětí tapety na zeď je rozumné rozhodnutí hned z několika důvodů. Nejenže interiér rázem získá úplně nový šmrnc, ale navíc barevné tapety vytvoří atraktivní prostředí, ve kterém trávit čas je radost. Barevné vzory a motivy podpoří dětskou fantazii, kreativitu a budou mít pozitivní vliv na celkový duševní vývoj.

 

Jak vybrat dětské tapety?

Pokud se porozhlédnete po pestré nabídce, budete se možná cítit jako Alenka v Říši divů. Tapet vhodných do dětského pokoje je totiž tolik, že byste mezi nimi mohli vybírat dlouhé hodiny. Chcete pár tipů k dobru? Určitě dejte přednost tapetám z vliesu, které se vyznačují vysokou odolností. Kromě toho dětské tapety vyrobené z vliesu můžete v případě zašpinění jednoduše otřít hadříkem. Oproti klasickým papírovým tapetám hravě odolá dětskému hraní a rozvernosti – oděrky nebo škrábance tak nebudou okamžitě vidět.

Důležitý je motiv a barvy

V žádném dětském pokojíčku nesmí chybět veselé barvy a zajímavé tvary nebo motivy. Držte se toho i při výběru vhodné tapety. Vaším úkolem je vytvořit prostředí, ve kterém se dětem bude líbit, budou zde chtít trávit volné chvilky a budou se sem těšit. Velký výběr dětských tapet naleznete na stránkách tapety-na-zed.cz, kde je pro vás připraveno více jak 160 různorodých motivů, vzorů nebo barevných kombinací.