Jak vymalovat dětský pokoj?
3 min. čtení

Jak vymalovat dětský pokoj?

Každá barva je jiná, každá barva má na nás nějaký vliv, ať energizující nebo utlumující. Jako však zvolit barvu do dětského pokoje? Barev je nespočet, můžete si vybrat například Malíři pokojů Praha, kde vám nabízejí rozsáhlý vzorník barev. Do dětských pokojů se doporučuje volit barvy pestré a veselé, ovšem jejich kombinace barev by neměly být přehnané, doporučuje se využívat maximálně tři barvy. Pokud vaše dítě trpí hyperaktivitou, doporučují se spíše barvy studenější, tedy modrá, fialová, kombinace modré a zelené, protože mají zklidňující efekt. Pokud vaše dítě potřebujete naopak rozveselit a povzbudit, volte barvy červené, žluté a oranžové. Mějte však na paměti, že by vždy mělo jít o tlumené odstíny, které nebudou působit rušivě.

 

Barva pokoje a vliv na dítě

Ač se to může zdát neuvěřitelné, barva pokoje může mít na vaše dítě velký vliv už je proto, že zde dítě tráví spoustu volného času. Dítě se ve svém pokoji probouzí, studuje, tráví volný čas a následně také usíná. V případě, že chcete do dětského pokoje zvolit červenou barvu, měli byste být v případě této barvy ostražití, protože některé děti až nepříjemně rozptyluje, což může vést k jeho nesoustředěnosti. Červenou barvu tedy kombinujte s barvami světlými, popřípadě volte jen nějaké červené aplikace. Malíři pokojů Praha mají ve své nabídce nespočet barev, k nimž vám poskytnou rady a pomohou vám dosáhnout kýženého cíle.

 

Oranžová nebo žlutá barva v dětském pokoji

V moderním dětském pokoji nesmí chybět oranžová barva, protože vyvolává radost, veselí a působí přátelsky a hřejivě. Oranžové stěny v kombinaci s bílým stropem, z dětského pokoje vašeho dítka udělá místnost, ve které bude rádo pobývat, trávit svůj volný čas a učit se. V použití oranžové barvy k výmalbě dětského pokoje nejsou žádné překážky, leda že by si to dítě samo nepřálo. Žlutá barva se velice podobá barvě oranžové, působí přátelsky a hřejivě, navíc navozuje pocity uvolnění a zvědavosti. S kombinací žluté a oranžové barvy se v dětských pokojích setkáváme nejčastěji, velké množství barev vám nabídnout právě Malíři pokojů Praha a poradí vám se správnou volbou odstínu.