Koberce – znovuzrozené a znovuobjevené
2 mins read

Koberce – znovuzrozené a znovuobjevené

Koberce tvořily dlouhou dobu nedílnou součást každé domácnosti, avšak s nástupem moderních podlahových krytin byly z našich domovů prakticky vytlačeny. Teď je ale všechno jinak a bytoví designéři hlásí jejich velký návrat. A neustále se rozšiřující sortiment koberců jejich slova jen potvrzuje. Nabídka materiálů, barev, vzorů i tvarů je dnes víc než pestrá.

 

Proč je milujeme

Důvodů, proč tato podlahová krytina zažívá doslova znovuzrození, existuje hned několik. K těm stěžejním bezpochyby patří jejich skvělé izolační vlastnosti, snadná pokládka, příznivá cena a měkký, pro chodidla příjemný povrch. Koberce často bývaly považovány za zdroj roztočů a prachu, nejnovější výzkumy ale prokázaly, že mají schopnost naopak prach pohlcovat a zabraňovat tak víření alergenů. Navíc moderní koberce jsou vyrobeny z nových materiálů a pomocí nových technologií, snadnější bývají také na údržbu.

 

Trend jménem kusový koberec

Trendem poslední doby jsou především kusové koberce, se kterými lze jednoduše čarovat – umí opticky zmenšit prostor, ohraničit ho či rozdělit na více částí. Skvěle vypadají v každé místnosti domácnosti, pod jídelním stolem, u postele, ale například i u kuchyňské linky – stačí pouze vybrat druh koberců s nízkým vlasem, které jsou odolné proti zašpinění. Skvělou službu prokážou všude tam, kde chceme mít svá chodidla pěkně v teple. Chybět pochopitelně nesmí v pokoji vašich ratolestí, dětské koberce jsou totiž ideální pro hraní, podněcují rozvoj fantazie a dokážou malé neposedy zabavit i na dlouhé hodiny.

detsky-kusovy-koberec-silnice-play-time

Kvalita na prvním místě

Abyste si byli jisti, že si pořizujete koberec té nejvyšší kvality, pak se obraťte na skutečné profesionály, kteří mají v tomto oboru dlouholeté zkušenosti. Ti vám zdarma poradí ohledně materiálu a designové vhodnosti či s pomocí fotky vaší domácnosti sestaví 3D návrh, který vám pomůže utvořit si jasnější představu, jak vše bude vypadat. Zdarma vám mohou u vybraných koberců poslat také vzorky, díky tomu si uděláte obrázek o materiálu i barvě. A to hlavní nakonec – odvoz vašeho koberce nemusíte vůbec řešit, doprava zdarma k vám domů je totiž samozřejmostí. Tak hurá pro nový koberec!