Výběr koberce do dětského království
2 min. čtení

Výběr koberce do dětského království

Dětský pokoj je světem sám pro sebe, vybavit ho proto není jen tak. Záležet si musíte dát nejen na volbě nábytku a doplňků, ale především na výběru podlahy, která tvoří dominantu místnosti. V dětském pokojíčku bývá nejdůležitějším prvkem, dvojnásob to pak platí v případě, že máte malé děti, které tráví většinu svého času hraním, ležením, sezením a plazením po zemi. Podlaha je pro ně středobodem pokoje, její výběr tak rozhodně není radno podcenit. Ideální podlahovou krytinu představují koberce, které jsou krásně měkké a teplé. Výhod však poskytují mnohem víc – tlumí hluk, zlepšují akustiku a fungují jako tepelný izolant, takže nedojde k prochladnutí vaší ratolesti.

 

Barvy, barvy, barvičky

Kromě celoplošného můžete vybírat i oválné kusové koberce, které pokojíček opticky zateplí, zútulní a rozzáří celý prostor. Upřednostněte koberce s krátkým vlasem, které se snadno čistí a udržují. V případě, že vašeho potomka přestanou bavit, můžete je navíc lehce vyměnit za jiné. Jsou navržené tak, aby splňovaly veškeré požadavky – odolají poškození, jsou měkké a pohodlné. Pochlubit se mohou kvalitním zpracováním i příjemnou cenou. Nabízeny jsou v nejrůznějších optimistických barvách, které podporují radost, hravost a fantazii malých neposedů. Ve většině dětských pokojích nechybí také koberce s dětskými motivy – s různými oblíbenými postavičkami či zvířátky.

vystrizek

Pro kluky i pro holčičky

Holčičky potěší koberce s motivy kytiček, motýlků či kočiček, kluky zase autíčka, vláčky nebo dinosauři. Ti úplně nejmenší budou mít radost z dětských koberců na hraní, které se stanou nápaditým doplňkem pro jejich dovádění. Velké oblibě se již dlouhou dobu těší koberce s nakreslenými silnicemi, které představují vítaný zdroj nekonečných her a budou umět vaši ratolest zabavit na poměrně dlouhou dobu. Při výběru se soustřeďte na jeho kvalitu, materiál i velikost. V úvahu nezapomeňte vzít také věk a zájmy dítěte, pokud je to jen trochu možné, přizvěte ho k výběru – budete to přece jen jeho království. Tak, ať se mu líbí!