3 zdravé svačinky pro děti do školy
3 min. čtení

3 zdravé svačinky pro děti do školy

Nosí vám děti svačinky zase zpátky domů se slovy, že jim nechutnají? Už nevíte, co jim máte připravovat, abyste do nich dostali výživnou svačinu, kterou ve škole dopoledne potřebují? Pak se s námi podívejte na naše dnešní tři tipy na veselé svačiny, které se jim budou líbit nejen chutí, ale i vzhledem!

 

Vajíčkový toast

Ingredience:

1 bulka

červená paprika

1 vejce

oblíbený plátkový sýr

šunka

kečup

sůl

 

Postup:

Bulku překrojte napůl, spodní část potřete kečupem a na něj poklaďte plátky šunky a sýra. Červenou papriku nakrájejte na kolečka a největší kolečko položte na pánev. Do kolečka papriky rozklepněte vejce a pohlídejte, aby nevyteklo ven z papriky. Vejce osolte a hotové jej pak položte na šunku se sýrem v bulce. Pak už stačí jen přiklopit vrchní částí bulky a veselá svačina je na světě!

 

Rýžová kaše s ovocem

Ingredience:

rýžové vločky

mléko

třtinový cukr

ovoce podle chuti

 

Postup:

Rýžové vločky uvařte v oslazeném mléce podle návodu na hustou kaši. Tu můžete buďto nechat vychladnout nebo ji přelít do plastové misky ještě horkou. Na rýžovou kaši nakrájejte ovoce. Nejlepší jsou jahody, maliny, borůvky a broskve.

 

Barevné smoothie

Ingredience:

oblíbené ovoce

podle chuti oříšky a semínka, ovesné vločky nebo jogurt

Postup:

Tento recept je velmi jednoduchý a můžete si ho přizpůsobit vašim chutím. Veškeré ovoce, které mají děti rády, vložte do mixéru a rozmixujte. Pokud dětem chcete udělat svačinku veselou, můžete mixovat zvlášť různě barevné barvy ovoce a udělat jim duhové smoothie. K ovoci můžete přidat dle chuti i různé oříšky, semínka, ovesné vločky nebo jogurt. Záleží, co mají vaše děti rády.

K přípravě lahodného smoothie se vám určitě bude hodit výkonný kuchyňský mixér Orava RM-500, který je vysokootáčkový, a zvládne vám tak vyrobit lahodné smoothie za pár vteřin. Mixér navíc zpracovává suroviny tak, že v nich uchovává výživné látky, vitamíny a minerály. Kuchyňský mixér Orava RM-500 ale v domácnosti nemusíte využívat jen na smoothie, je skvělý také pro přípravu šťáv, zmrzlin, ovocných dezertů nebo koktejlů. Mixér má nerezové kvalitní nože, nádobku na mixování o objemu 570 ml (se speciálním víčkem na cesty) a 23 000 ot./min.! Poradí si i s tak tvrdými surovinami, jako jsou kostky ledu! Všechny díly mixéru Orava jsou demontovatelné a snadno se čistí. Mixér je opatřen gumovými nožičkami pro lepší stabilitu.

Smoothie je skvělá alternativa nejen pro vaši ratolest do školy, ale ocenit ho můžete určitě i vy a váš drahý ať už jako snídani, se kterou můžete vyběhnout vstříc pracovním schůzkám, nebo jako svačinu. Každopádně přísun vitamínů je důležitý a v období podzimu obzvlášť.