Nešvary dětského pokojíčku? Správné tapety jim vystaví stopku!
3 min. čtení

Nešvary dětského pokojíčku? Správné tapety jim vystaví stopku!

Vždycky jste si pro své děti představovali ideální útulný koutek se spoustou místa na hraní, učení i odpočinek. Ale když došlo na věc, zjistili jste, že je váš dětský pokojíček zkrátka příliš malý, tmavý nebo nešťastně dispozičně řešený. Děti se v něm ale i tak mohou cítit dobře, stačí znát pár šikovných optickým triků, se kterými vám pomohou právě tapety!

Svůj boom už zažily, ale teď se na výsluní znovu vrací. Řeč je o tapetách. Pokud jste se i vy shlédli v pestré nabídce motivů a vzorů – nezapomeňte na jedno důležité pravidlo. Tapety se dnes už nelepí po celé místnosti, ale pouze na jednu či dvě stěny – jde obvykle o ty pohledové, nacházející se naproti dveřím. Tapety jsou tedy tím prvním, na co se podíváme, když vstoupíme dovnitř a na nich závisí první dojem. A jaký by měl být?

 

Když je pokojíček příliš úzký

Také vám doma pro děti zbyla jen úzká nudle, kam se stěží vejde vše potřebné? Pocit stísněnosti nedělá dobře naší psýché, a mnohdy přitom stačí drobná optická úprava. Vodorovné široké pruhy udělají s vnímáním prostoru zázraky. Ideální je černo-bílá kombinace, ale pro dětské tapety se více hodí barevné přechody. Barev by však nikdy nemělo být více než čtyři.

 

Problém velikosti

Pokud je pokojíček malý všeobecně, dobrou službu mu dělají jakékoliv tapety s drobnými vzory. Nezáleží na tom jestli půjde o kaňky, listy nebo třeba miniaturní filmové hrdiny. Malý vzor rozdrobí vaše vnímání prostoru a pokojíček se bude zdát větší.

 

Nestandardní tvar místnosti

Vyskytují se v prostotu atypické niky nebo řešíte problém se zakřivením stěn? Obojí  je skvělou příležitostí pro použití zajímavých tapet. Vyberte dvě, které se k sobě hodí vzorem nebo barevností (ideálně ze stejné kolekce) a udělejte z dosavadního problému přednost! Dětské tapety se dají dobře kombinovat v jednobarevném plus vzorovaném provedení, klidně s oblíbenými postavičkami z pohádek.

Nenechte se omezovat nepříliš rozmanitou nabídkou kamenných obchodů a jděte tam, kde vám nabídnout skutečně pestrý výběr! www.tapety-na-zed.cz